Gol Nejmara u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena presudio u derbiju Lige 1

0

U debriju gradova koji se u Francuskoj najviše mrze, fudbaleri Pari Sen Žermena pobijedili su Marsej 1:0 u 11. kolu Lige 1.

Izabranici Kristofa Galtjea su do velikog trijumfa stigli zahvaljujući pogotku Nejmara u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena.

PSŽ je ponovo usamljen na čelu tabele sa 29 bodova i ima tri više od Lorijena, pet od Lansa, a šest od Marseja.

„Sveci“ su prvu priliku protiv tima sa Velodroma imali već u šestom minutu, kada je udarac Hakimija zaustavio Lopes. Mesi je bio raspoložen za igru, a u prvom dijelu utakmice je iz slobodnjaka stigao da pogodi prečku. Činilo se da će se na pauzu otići bez postignutih golova, ali da tako ne bude, pobrinuli su se domaći. Verati je oduzeo loptu na sredini, Vitinja je proigrao naprijed Mbapea, a ovaj lijepo pronašao Nejmara, koji je postigao gol.

Marsej je blizu izjednačenja bio u 52. minutu kada je Amin Arit imao šansu, a nada gostiju da nešto mogu da urade praktično je ugašena u 72. minutu kada je Žigo pokupio Nejmara i zaradio crveni karton. PSŽ je do kraja susreta rutinski sačuvao prednost i osamio se na vrhu tabele francuske Lige 1, a u narednom kolu gostovaće Ažaksiou.