Generalka ukazala da probleme u odbrani: Zvezda poražena od Ludogoreca

0

Igrala je Crvena zvezda nekoliko puta u Beleku sa Šahtjorom, ali je niko nikada ovako igrački nije rastavio kao Ludogorec na obali turskog mora. Zamišljena kao generalna proba za obaveze u Superligi, utakmica sa Ludom šumom pretvorila se u noćnu moru za izabranike Miloša Milojevića. Crvena zvezda je, kao u nekim mečevima Lige šampiona, izgledala inferiono, trčaki i fizičiki nemoćno i što je za mladog šefa stručnog štaba još poroznije – nemoćno, posebno u prvom poluvremenu. Poslije prvih 45 minuta Ludogorec je imao tri gola viška, dva puta pogao okvir, gola i djelovao kao tim koji može da napravi šansu kada god poželi. Krajnji rezultat otuda nije toliko katastrofalan – 3:2, s obzirom da je Zvezda živnula u drugom poluvremenu. Pozitivna vijest je dobar debi i pogodak pojačanja iz River Plate, Aleksa Viga.

Izveo je Miloš Milojević tim bez Kataija, Rodića, Marka Gobeljića, Sanoga i odlazećeg Aleksandra Dragovića. Učinak podmlađene postave sigurno mu je zamutio vodu, pošto se nije moglo razaznati koji dio Zvezdinog tima je izgledao poroznije. Napad nije ni postojao, osim mestimičnog rvanja Aleksandra Pešića sa štoperima bugarskog tima, iz igre je isključen mladi Stefan Mitrović, uticaj su izgubili Gelor Kanga i Mirko Ivanić.

O odbrani bez Aleksandra Dragovića ne treba trošiti reči. Djelovala je raspadnutno. Posebno je na mukama bio novajlija iz ivanjičkog Javora Lazar Nikolić, koji se pojavio na poziciji desnog beka. Nekadašnji omladinac OFK Beograda bio je pregažen od teretnog voza u liku i djelu sjajnog krilnog napadača Bernanrd Tekpeteja. Momak iz Gane je radio šta je htio, brzim nogama probijao Nikolića, širokim ramenima uništavao Zvezdinu odbranu. To je najbolje oslikala akcija iz šestog minuta, koju je režirao Tekpetej, a završio napadač Igor Tjago.

Imala je u prethodnim duelima Crvena zvezda svijetle trenutke visokog presinga, ali kada god bi izašla visoko na polovinu tima iz Razgrada nastajali su problemi. Kolonija stranaca iz Bugarske je, lagano kroz pas, iznosila loptu i potom loptama iza leđa savršeno tražila rupe između bekova i štopera Crvene zvezde. Svaki kontakt sa loptom Tekpeteja je bio pola šanse, dobro je i Kiril Despodov gazio prostor u zoni Iraklija Azarova.

Spašavao je dva puta Milan Borjan, ali u situaciji iz 34. minuta mogao je samo da čestita Tekpeteju. Bilisu to trenuci opšteg rasula i anarhije u Zvezdinom sistemu. Ekipa Ludogoreca kao da je igrala u brzini više… Dala još jedan gol preko Igora Tiaga

Bespomoćno je sjedio na klupi Miloš Milojević i nepomično gledao dešavanja na terenima Sportskog centra Kalista. Zvezda je za 45 minuta imala samo jedan kršten napad, kada je na centaršut Mijailovića mladi Stefan Mitrović probao glavom. Padt je to odbranio uz pomoć prečke.

Nevjerovatno je samo koliko je nesinhornizovano djelovala odbrana Crvene zvezde. Kapiten Borjan je bio više izvan šesnesterca u pokušajima da zaustavi kontre Ludogoreca.