Fulam može i kada Mitrović ne pogađa: Nastavljena crna serija Sautemptona u gostima

0

Nakon dvije sedmice fudbal se ponovo igra u elitnom rangu Engleske.

Fulam je pobijedio kao gost Notingem Forest, dok je Aston Vila bila bolja od Sautemptona u prvim utakmicama osmog kola Premijer lige.

Sautempton je ostao bez bodova i nastavio nimalo prijatan niz: primio gol i u 13. uzastopnoj utakmici kao gost u Premijer ligi. „Sveci” su gostovali na „Vila Parku” u Birmingemu i izgubili sa 0:1.

Strijelac je u finišu prvog poluvremena bio mladi Džejkob Ramzi (41. minut) nakon što se lopta prethodno odbila od prečke. Konsultovan je u toj situaciji i VAR, ali je potvrđeno da fudbaler Aston Vile nije bio u ofsajd poziciji.

Napadali su „sveci” u nastavku meča, pokušali da dođu bar do izjednačenja, ali je rezultat ostao iz prvog poluvremena.

Prije utakmice Aston Vila je na poseban način odala počast kraljici Elizabeti.

U narednom kolu, nakon reprezentativne pause, Aston Vila gostuje u Lidsu, dok Sautempton dočekuje ekipu Evertona.

U istom terminu na „Siti graundu” Notingemu gostovalo je Fulam i došao do velike pobjede, iako najbolji strijelac tima Aleksandar Mitrović nije postigao nijedan gol – 2:3!

Vodeći pogodak za „šumare” postigao je u 11. minutu Nigerijac Taivo Avoniji, bivši fudbaler Liverpula, koji je ovog ljeta stigao iz Union Belina za 17 miliona funti. To je bio njegov drugi gol u sezoni nakon što je bio strijelac jedinog pogotka u istorijskoj prvoj pobjedi po povratku u Premijer ligi protiv Vest Hema (1:0) sredinom avgusta u drugom kolu šampionata.

Međutim, u drugom poluvremenu veliki preokret. Gosti iz Londona su u rasponu od samo šest minuta postigli tri gola. Mitrović je učestvovao u akcijama, a strijelci su bili Adarabijo u 54, Žoao Palinja u 57. i Rid u 60. minutu.

O’Brajan je u 77. minutu smanjio prednost gostiju, ali domaći tim nije uspio da izbjegne poraz – 2:3.

U narednom kolu Notingem Forest gostuje u Lesteru, dok Fulam dočekuje bivši tim Aleksandra Mitrovića – Njukasl Junajted.

Rezultati i satnica: Notingem Forest – Fulam 2:3 (1:0) /Avoniji 11, O’Brajen 77 – Tete 54, Palinja 57, Rid 60/, Aston Vila – Sautempton 1:0 (1:0) /Ramzi 41/, subota od 13.30: Vulverhempton – Mančester siti, od 16: Njukasl – Bornmut, od 18.30: Totenhem – Lester; nedjelja od 13: Brentford – Arsenal, od  15.15: Everton – Vest Hem; odloženo: Brajton – Kristal Palas, Junajted – Lids, Čelsi – Liverpul.