Francuzi nisu Srbi: Amerikanci konstantno vodili 25 minuta i stigli do zlata

0

Od odluke da košarkaši iz NBA lige nastupaju za SAD, Amerikanci samo na Olimpijskim igrama u Atini 2004. godine nisu osvojili zlatnu medalju. Dominaciju su nastavili i u Parizu. Ispostavilo se da je samo Srbija u polufinalu mogla da šokirala Drim tim, koji je imao i vjetar u leđa od strane arbitara. Francuska se držala u finalu, parirala, ali su Lebron Džejms i družina konstantno vodili u poslednjih 25 minuta utakmice i na kraju slavili rezultatom 98:87.

Viktor Vembanjama je na startu meča parirao Amerikancima, pa je Francuska vodila 11:10, nakon čega su Amerikanci preuzeli kontrolu nad utakmicom, Ipak, Trikolori su vezali na startu druge četvrtine osam poena i ponovo stekli prednost (25:24) u 13. minutu. Par trenutaka kasnije bilo je i 27:26 i to je bilo poslednje vođstvo domaćih.

Ameri su upali motore, stekli u pretposlednjem minutu prvog poluvremena prvi put dvocifrenu prednost (46:36).

U trećoj četvrtini su izabranici Stiva Kera u par navrata imali 13 poena razlike pa i najvećih plus 14. Zaprijetili su Francuzi nakon vezanih poena veterana Nanda De KoloaGeršona Jabusela, koji je u prvom poluvremenu stavio na poster Džejmsa, te Vembanjame, na tri minuta do kraja i spustili zaostatak na samo tri poena (79:82).

Međutim, Kevin Djurent Stef Kari su odbili taj napad, a do kraja meča je na svaki dobar potez izabranika Vensana Kolea, Kari odgovorio trojkama i sklopljenim rukama pored glave gestikulario domaćoj publici da je kraj i da mogu da idu na spavanje.

Kari je meč završio sa 24 poena, uz šut za tri 12/8. Djurent i Devin Buker ubacili su po 15, Džejms 14 poena.

U poraženom timu, Vembanjama je završio utakmicu sa 26 poena, dok je Jabusel upisao šest poena manje. Dvocifren je bio još De Kolo sa 10 poena.

1 klik – 100 freebet-ova! Registruj se na meridianbet.me i pokupi najbolji poklon dobrodošlice!