Federer u osmini finala Vimbldona

0

Švajcarski teniser Rodžer Federer plasirao se u osminu finala Vimbldona, pobjedom nad domaćim igračem Kameronom Norijem.

Osmostruki šampion ovog turnira je do trijumfa stigao rezultatom 3-1 u setovima, 6:4, 6:4, 5:7, 6:4, poslije dva časa i 36 minuta igre.

Federer nikada u karijeri nije izgubio u ovoj rundi takmičenja u Londonu, a baš kao i nedavno na Rolan Garosu, obezbijedio je drugu nedelju Grend slema.

Bio je ovo najozbiljniji ispit za vremešnog Švajcarca, djelovalo je da će maksimalnim rezultatom prebroditi tu prepreku, međutim, blagi pad krajem trećeg seta ga je koštao.

„Pospanost“ je trajala sve do kraja četvrtog seta, kada je uspio da napravi ključni brejk, a nešto kasnije i zvanično zakaže duel sa Italijanom Lorencom Sonegom u osmini finala, piše B92.