Evropsko prvenstvo za mlade: Češka šokirala „orliće“

0

Mlada košarkaška reprezentacija Češke se plasirala u četvrtfinale Evrobasketa pobjedom protiv reprezentacije Srbije rezultatom 71:67 (15:22, 19:18, 20:18, 18:9).

Srbija je vodila čitavu utakmicu, ali je u samom finišu zahvaljujući lošem napadu ispustila prednost i izgubila

Već tokom prve četvrtine su reprezentativci Srbije došli do devet poena razlike serijom 8:0. Razlika se popela i na 12 poena na početku druge četvrtine, ali je Češka napravila seriju 11:0 i vratila se u meč.

Srbija je odbila nalet Čeha i na poluvremenu imala šest poena prednosti na kraju prvog poluvremena.

Velika borba je viđena i u drugom poluvremenu. Srbija je imala prednost koja je u trećoj dionici varirala od dva do devet poena razlike.

Poslednja četvrtina počela je košem srpske reprezentacije, ali je Češka napravila seriju 5:0 i prišla na jedan posjed razlike.

Srbija je imala velikih problema u napadu, Češka je to iskoristila i na tri minuta do kraja prvi put došla do vođstva, bilo je 65:62. Srbija je nastavila sa lošim napadima, nije bilo rešenja i Češka je slavila. Srpska reprezentacija je u poslednjoj dionici ubacila samo devet poena.

Najefikasniji u Srbiji bio je Ilija Milijašević koji je postigao 20 poena (5 as, 5 uk), pratili su ga Šarenac sa 12 poena i Jović sa 11. U reprezentaciji Češke briljirao je Jakub Necaš sa 19 poena i 11 skokova, a Simon Svoboda je ubacio 17 poena.

Srbiji sada slijedi borba za opstanak u diviziji A, a opstanak će obezbijediti ako pobjede naredna dva meča u razigravanju.

1 klik – 100 freebet-ovaRegistruj se na meridianbet.me i pokupi najbolji poklon dobrodošlice!