Evroliga: Džejms MVP februara

0

Plejmejker Monaka, Majk Džejms, proglašen je za najkorisnijeg igrača Evrolige za februar.

Amerikanac je predvodio Kneževe do sve tri pobjede u najkraćem mjesecu godine. Tim Saše Obradovića je vezao šest pobjeda u najkvalitetnijem evropskom klupskom takmičenju i sa šestog skočio na četvrto mjesto.

Džejmsu je inače ovo peto priznanje za najkorisnijeg igrača mjeseca u desetogodišnjoj evroligaškoj karijeri. Upsješniji je samo Nikola Mirotić, koji je šest puta proglašvan za MVP-a mjeseca dok je nosio dresove Real Madrida i Barselone.

Džejms je inače bio lider Monaka po broju poena i indeksu korisnosti u februarskim pobjedama nad Fenerbahčeom kod kuće (76:69), Virtusom (81:78) i Barselonom (77:67) u gostima. Pamti se da je protiv Fenera pri rezultatu 67:64 u poslednjoj četvrtini ubacio 10 poena zaredom za manje od dva minuta i tako svom timu donio preokret.

Amerikancu nedostaju 12 poena da preuzme prvo mjesto na listi najboljih strijelaca Evrolige svih vremena od Vasilisa Spanulisa.