Evrokup: Budvani nemoćni u Finskoj

0

Odbojkaši Budve nisu uspjeli da ostvare prednsot na gostujućem terenu u prvom kolu CEV Evrokupa. Izgubili su od Valepe 3:0 (25:22, 25:11, 25:12), pretrpjeli treći poraz u Evropi ove jeseni.

Samo u prvom setu Budva je bila konkurentna, mada ni u jednom trenutku nije imala prednost. Osjetio se odlazak Vojina Ćaćića, koji je po dogovoru sa klubom napustio Budvu, pošto je dobio ponudu od ukrajinskog Epicentra.

Trećeplasirani tim prošlosezonskog šampionata Finske otvorio je utakmicu sa tri vezana poena, što je bila prednost koju je održavao do kraja seta. U drugom dijelu utakmice Budva je bila u igri tokom uvodnih 15 poena, kada je Valepa napravila seriju 6:0, a našem šampionu do kraja drugog seta od tog trenutka prepustila samo četiri poena.

U istom ritmu Finci su igrali i u posljednjem setu, koji su otvorili sa 6:1, a potom sa novih šest vezanih poena stekli ogromnih +9 (13:4). Ubrzo je Budva jurila dvocifreni zaostatak, koji je bio maskimalnih -13, sa koliko je i izgubila posljednji set, 25:12.

Balša Radunović ponovo je bio najbolji poenter budvanskog tima, meč je zavšio sa 11 poena, šest je osvojio Ćulafić, pet Vasilije Milenković, srednji blokeri Janković i Babić imali su 3, odnosno dva poena na kraju meča  u Sastamali. Domaćina je u Veksve Areni vodio duo Sivula – Mukonen koji su imali 19, odnosno 18 poena.

Revanš je u MSC “Budva”, u srijedu, 16. oktobra, sa početkom od 18 sati. Budva mora da pobijedi nakon najviše četiri seta kako bi izborila zlatni set i nastavak evropske priče.

Valepa – Budva 3:0 (25:22, 25:11, 25:12)

Sastamala – Veksve Arena. Gledalaca: 612. Sudije: Taran (Moldavija), Stevanović (Srbija).

Poeni iz napada: Valepa 45, Budva 22. Poeni iz bloka: Valepa 10, Budva 4. Poeni iz servisa: Valepa 6, Budva 2. Greške protivnika: Valepa 14, Budva 17.

Valepa: Sivula 19, Panene (libero), Parkinen, Mukonen 18, Maijala 1, Berg 6, Ripa (libero), Kaunisto 8, Linonen 7, Grofije 1, Leinonen, Garsija. Trener: Jane Kangaskoko.

Budva: Močić (libero), Miljanić, Lečić, R. Milenković, Stanojević 1, Radunović 11, Radonić, V. Milenković 5, Milosavljević, Janković 3, Ćulafić 6, Babić 2.

Trener: Miljan Bošković.