Evrokup: Budva lako sa Banjalukom, Mladost preveliki izazov za Kataro

0

Lokacija jednog od osam kvalifikacionih turnira za vaterpolo Evrokup je Budva, a domaćin je po planu, pobjednički, otvorio put ka drugom najjačem takmičenju – savladao je nedoraslu Banja Luku 35:9 (8:3, 9:2, 8:3, 10:1).

Kao što i semafor pokazuje meč je riješen u prvoj četvrtini, Budvani su otvorili utakmicu očekivano, serijom 3:0 golovima Petra Mitrović i egzekucijom Todora Vukčevića, kratko se vratila u meč Banja Luka sa peterca, ali je uslijedila nova serija pogodaka našeg predstavnika i već nakon 7:1 u posljednjem minutu prvog kvartala, Budva je mogla da razmišlja o narednom rivalu, daleko kvalitetnijem mađarskom Honvedu.

U trijumfu Budvana nad Banjalučanima najefikasniji bio je pomenuti Petar Mitrović sa osam golova, po šest su postigli Todor Vukčević Matija Franeta.

Budva će u svom bazenu igrati protiv Honveda sjutra od 19 sati. U kvalifikacionoj grupi B još su italijanska Breša i Valis iz Valjeva, a samo dva prvoplasirana tima izboriće Evrokup.

Prvi izazov za Kataro na evropskoj vaterpolo sceni teško da je mogao biti zahtjevniji – na startu kvalifikacione grupe za Evrokup crnogorski predstavnik igrao je protiv domaćina turnira, moćne Mladosti u Zagrebu, pa je donekle i očekivano ubjedljivo poražen rezultatom 18:4 (4:1, 4:1, 3:2, 7:0)

Popularni Žapci, koji su iznenađujuće eliminisani u kvalifikacijama za Ligu šampiona, sa nekoliko hrvatskih reprezentativaca u svojim redovima, poput BušićaVrlićaHarkovaBiljakeVukićevića i drugih, posjeduju kvalitet da u Evrokupu idu do samog kraja, pa se znalo da će za Kotorane sudar sa rivalom takvog renomea biti meč u kojem neće imati šta da izgube.

Polovinu prve četvrtine izdržao je Kataro, nakon dva pogotka domaćina, smanjio je na 2:1 realizacijom Ljubomira Kovačića, ali to je bio znak da sedmostruki šampion Evrope ubaci u veću brzinu, zatvori sve prilaze golu, pa je na poluvremenu bilo 8:2.

U trećem kvartalu poprilično tvrdo, ali je u posljednjih osam minuta tim iz Kotora bio bez rješenja za fizički dominantnijeg protivnika koji je iskoristio da do vrha napuni mrežu rivala.

Kapitena Katara, Dušan Milaš, dao je dva gola, po jedan pomenuti Ljubomir Kovačić, te Nebojša Petrović. U sastavu Mladosti najefikasniji Andrija BašićJan Bušić Franko Lazić sa po tri pogotka.

Katarao sjutra u 18.00 sati protiv Apolona, grčkog tima koji sa klupe predvodi bivši trener Jadrana Petar Radanović. Rivali u grupi su još istanbulska Enka i španski Sant Andreu.