Evrogolovi u Rožajama: Savićević pobjedom debitovao na klupi Lovćena

0

Evrogolove postizali su nedjeljnog poslijepodneva fudbaleri Rudara. Pljevljaci su u 12. kolu Druge lige pobijedili Ibar u Rožajama rezultatom 2:1, prelijepim pogocima Damira Kojaševića i Milana Damjanovića.

Kojašević je u 22. minutu pogodio direktno iz kornera, dok je drugi vezani trijumf izabranicima Vuka Bogavca donio Milan Damjanović pogotkom iz slobodnog udarca u 81. minutu. Vezista Rudara je sa oko 20 metara plasirao loptu preko živog zida, direktno u rašlje.

Interesantno, Damir Piksi Kojašević je u 91. minutu pokušao ponovo, direktno iz ugla da matira Rajka Boljevića, ali je čuvar mreže domaćih ovog puta dobro ispratio let lopte i odbio je u korner, krajnjim naporom.

Rožajci su u jednom momentu imali bod u džepu, pošto je Đorđe Magdelinić u 68. minutu izjednačio na 1:1 iz jedanaesterca.

Prethodno je, poslije kornera, iskusni štoper Pljevljaka, Aleksandar Šofranac igrao je rukom u svom kaznenom prostoru.

Ipak, Rudar je zasluženo odnio cijeli plijen pod Golubinju.

Vladimir Savićević je pobjedom debitovao na klupi Lovćena. Cetinjani su na terenu trening kampa Fudbalskog saveza Crne Gore minimalnim rezultatom savladali Grbalj (1:0).

Trenutak odluke viđen je u 41. minutu.

Solo prodor Božidara Bujiše je nepropisno zaustavio Stefan Papović, a sudija Luka Pejović pokazao na bijelu tačku. Siguran egzekutor nasjtrože kazne bio je Bojan Pavićević.

Jedan klik te dijeli od najboljeg bonusa dobrodošlice. Registruj se na meridianbet.me i preuzmi 100 freebet-ova + 100% bonusa na prvi depozit!