EPCG Superliga odbojkašica: Samo u Kotoru četiri seta

0

Utakmicom u Kotoru, koja je jedina odigrana u četiri seta, preostalih četiri završene su maksimalnim rezultatom, zaključeno je drugo kolo šampionata odbojkašica. Bez izgubljenog seta slavili su Albatros, Luka Bar, Herceg Novi, Budućnost Volley, a slavila je i Budva nakon četiri seta.

Odbojkašice Albatrosa bile su sigurne na terenu Jedinstva 3:0 (25:19, 25:23, 25:19) i upisale drugi maksimalnim trijumf, nakon što su slavile u prvom kolu protiv Gimnazijalca kod kuće. Jedinstvu je ovo drugi poraz. Najefikasnija u pobjedničkom timu bila je Marija Tuševljak sa 21 osvojenim poenom, a dvocifrena je bila i Karolina Pidhurska sa 12. Kod Jedinstva istakle su se Andrijana Merdović sa 15 i Ivana Šebek sa 11 poena.

Sigurna je bila i Luka Bar na domaćem terenu u Topolici, gdje je slavila nad Moračom 3:0 (25:9, 25:15, 26:24). Izabranice Vladimira Milačića, zabilježile su drugi maksimalan trijumf, dok je Morača nakon pobjede nad Jedinstvom, upisala i poraz. Baranke je do pobjede vodila korektorka Dijana Vuković sa 21 osvojenim poenom, dok je kod gošći najviše poena osvojila Anastasija Koprivica – 7.

Šampion je kod kuće savladao Galeb rezultatom 3:0 (25:12, 25:13, 25:11), takođe, za drugu pobjedu, a mladi tim Petra Kokovića pretrpio je još jedan poraz. Sa 14 osvojenih poena u dresu Novljanki najbolja je bila Elisabet Einarsdotir, a po pet poena upisale su Tijana Laković i Šejla Arabelović kod Galebica.

Nakon što su porazom otvorile prvenstvo od Herceg Novog, ubjedljive su bile odbojkašice Budućnosti na domaćem terenu protiv Akademije 3:0 (25:16, 25:14, 25:14). Tim iz Tivta, poražen je i na startu od Budve. Najbolja poenterka u pobjedničkom timu bila je Kristina Božović sa 14 poena, poen manje upisala je kapitenka Mileva Magdelinić, a dvocifrena je sa 10 poena bila i Lana Rakočević. Kod Akademije, tri odbojkašice osvojile su po šest poena Nevena Brajković, Andrea Bulatović i Dunja Ćupić.

Najuzbudljivije je bilo u Kotoru, na susretu Gimnazijalca i Budve. Na krilima pobjede na startu šampionata od Akademije, Budvanke su slavile protiv Gimnazijalca 3:1 (16:25, 25:23, 25:8, 26:24). Kotoranke su poražene i u prvom kolu od Albatrosa. U redovima Budve najefikasnija je bila Majda Čakar sa 17 poena, pratile su je Staša Mitrović sa 13, kao i Vanja Matunović i Elena Čolaković sa 11 osvojenih poena. Sjajne u redovima Gimnazijalca bile su Matea Kovačec sa 16 poena, Tiane De Souza Felix sa 14 i Danijela Kilibarda sa 12 poena.