Empoli golovima 83. i 94. minutu pokvario Lacijov rođendan

0

Empoli definitivno ne leži Laciju. Rimljani već četvrtu godinu zaredom ne znaju za trijumf protiv Empolija na Olimpiku. Bili su danas u 17. kolu Serije A na korak od toga da prekinu negativnu tradiciju, imali su prednost od dva gola „nebeskoplavi” do 83. minuta, ali su dozvolili gostima da u finišu postignu dva gola, od kojih drugi u četvrtom minutu sudijske nadoknade i odnesu bod.

Sa golovima se krenulo vrlo rano, a najprije je Felipe Anderson, glavom, poslije kornera Luisa Alberta u drugom minutu postigao vodeći gol. Mogli su Anderson i Matija Zakanji ubrzo da dupliraju prednost ali je lopta u oba navrata završavala pored gola.

Prvu šansu u nastavku imao je Ćiro Imobile, da bi ubrzo u 54. minutu Zakanji uspio da se snađe u petercu rivala i prevari Vikarija. Vikaro je bio uspješniji desetak minuta kasnije, kada je uz pomoć stative zaustavio snažan udarac Sergeja Milinkovića-Savića.

Kaputo je u 83. minutu pogodio poslije kontranapada gostiju. Trener Lacija, Mauricio Sari je pogledao u časovnik, kao da je slutio da će do kraja meča biti još uzbuđenja. U četvrtom minutu nadoknade, nakon kornera i odbitka, lopta je stigla do Razvana Marina, a Rumun je preko bloka, sa ivice šesnaesterca, poslao u mrežu za 2:2. Bio je to peti gol Empolija u poslednja dva meča sa Lacio na Olimpiku, čime su pokvarili 123. rođendan „nebeskoplavih”.

U istom terminu, bez golova (0:0) remizirali su Specija i Leće.

Rezultati: Fiorentina – Sasuolo 2:1 (0:0) /Saponara 48, Gonsales 90+1p – Berardi 57p/, Juventus – Udineze 1:0 (0:0) /Danilo 86/, Monca – Inter 2:2 (1:2) /Ćuria 11, Kaldirola 90+3 – Darmian 10, Martines 22/, nedjelja: Salernitana – Torino 1:1 (0:1) /Vilhena 49 – Sanabrija 36/, 15: Lacio – Empoli 2:2 (1:0) /Anderson 2, Zakanji 54 – Kaputo 83, Marin 90+4/, Specija – Leće 0:0, 18: Sampdorija – Napoli, 20.45: Milan – Roma; ponedjeljak od 18.30: Verona – Kremoneze, 20.45: Bolonja – Atalanta.