Egona predvodila Italijanke do jedine medalje koja im je falila sa šampionata planete

0

Sve je na meču za bronzu na Svjetskom prvenstvu za odbojkašice zavisilo od jedne igračice. Paola Egonu se nadala finalu, želja joj se nije ispunila, jer je njen tim zaustavio Brazil. Morala je da igra za treće mesto, ali je pronašla motiv da pogura Italiju ka pobjedi. Amerikanke su imale šansu u trećem setu da ga osvoje i produže meč, ali su Azurine okrenule rezultat i zabilježile maksimalni trijumf 3:0 (25:20, 25:15, 27:25).

Egonu je sa 25 poena otklonila sve dileme o pobjedniku ovog susreta. Već u prvom setu je zabilježila 10 i potpuno zaplašila rivalke. Nastavila je slično i u drugom setu, a onda je u trećem popustila. Amerikanke su vodile glavnu riječ u ovom činu sve do završnice. Kad su povele 24:20, svi u hali su mislili da će se igrati barem još jedan set. Ali, Italijanke su režirale nevjerovatan povratak i završile posao već u tri seta.

Pored Egonu nije bilo dvocifrene igračice u Macantijevoj četi, ali njena dominatna partija je bila dovoljna za ubjedljiv trijumf. Mirjam Sila je doprinijela sa devet poena, dok su po osam upisale Ana Danezi i Katarina Boseti.

Kod Amerikanki je Andrea Druz brojala do deset, a ispratila je Kelsi Robinson sa osam poena.

Italijanke su u svim elementima bile bolje. U napadu su osvojile 42 poena, a rivalke čak 11 manje. Imale su deset uspješnih blokova, a SAD sedam. Odservirale su četiri asa, a Amerikanke jedan manje. Izabranice Karča Kiralja su napravile 21 grešku, a Macantijeve djevojke 19.

Italija sada ima sve tri svjetske medalje. Prije ovog prvenstva je u kolekciji bilo zlato i srebro, a sad je stigla i prva bronza. Amerikanke su ostale na pet osvojenih odličja – jedno zlato, dva srebra i dvije bronze.

Za titulu će od 20 sati igrati Srbija i Brazil.