„Promaja“ u zadnjoj liniji: Orlovi pali u Beču

0

Nije uspjela bečka proba – nemoćna Srbija kapitulirala je u Austriji u prvom od dva kontrolna meča pred početak Prvenstva Evrope u Njemačkoj. Na kraju 2:1 (2:1)!

Odlučio je očajan start srpskog tima, očigledno nespremnog za ozbiljnija iskušenja, daleko od forme i jasne ideje kako dalje!

Vremena za popravni ima, da li i lijeka za sve anomalije ostaje da se vidi. Selektor i nacija imaju mnogo, mnogo razloga za brigu…

Sijaset problema imala je Srbija od početka utakmice. Probao je selektor sa četvoricom u poslednjoj liniji, ali nije išlo.

Spajić na poziciji desnog beka, Pavlović lijevo, između Gudelj i Veljković, ispred Sergej Milinković Savić i Maksimović, bio je to uvod u potop! Množili su se problemi kako je utakmica odmicala. Austrijanci su brzo iskoristili brisan prostor ispred poslednje linije srpske odbrane i za nepuna tri minuta stigli do velikih 2:0. Golovi za nevjericu, u režiji Vimera i Baumgartnera, iziskivali su i hitnu reakciju klupe i igrača u polju.

Reagovao je Dragan Stojković, uvidio da startni sistem 4-2-3-1 nema prođu, poslao Gudelja u vezni red, suzio preostalu trojicu defanzivaca i koliko-toliko uspio da sanira posledice skupog eksperimenta. I uspio je da vrati kiseonik u posrnulu ekipu, djelimično zahvaljujući i ručnoj kočnici domaćina.

Pokušaj Tadića, na sredokraći prvog poluvremena, najavio je premiještanje težišta igre na suprotnu stranu. Napokon, prvi ozbiljniji napad Srbije, centaršut Tadića sa lijeve strane, pokušaj Spajića i odlična reakcija Pavlovića, iz pet metara donio je Orlovima gol za 1:2 i vratio nadu…

Zaigrao je tim Dragana Stojkovića tek posle odmora. Držao loptu u posjedu, pokušavao da izjednači, međutim, promene rezultata nije bilo. Kad se podvuče crta – ni ozbiljnijih prilika, izuzev serije vezanih kornera Gaćinovića, bjegova Birmančevića i udarca Pavlovića sa 18 metara. Nije bilo završnog pasa, udaljen od gola, izgubio je ubojitost i Mitrović. Očigledno, ponovo i dokazano, formacija sa dvojicom napadača nije formula za boljitak srpskog tima.

Na suprotnoj strani, dva supernapada Austrijanaca otkrila su srž problema srpskog tima. Nerazumljivi izleti, pogotovo disproporcije i disbalans između pojedinih timskih linija, obezbijedili su domaćeg timu dvije najbolje šanse u drugom poluvremenu. Vanrednim naporima, najprije Pavlović, potom i golman Vanja Milinković Savić, sačuvali su mrežu i donekle sačuvali Srbiju ozbiljne bruke.

Nije išlo, jednostavno, poraz u Beču ličio je svim prethodnim. Reprezentacija Srbije u ozbiljnoj je krizi igre i rezultata, daleko od ozbiljnog i zahtjevnog takmičenja, kakvo je predstojeće Prvenstvo Evrope!

Srbiju za četiri dana očekuje provjera u Švedskoj, dan kasnije planiran je povratak u Beograd.

Od utorka, 11. juna, srpski fudbaleri biće u Njemačkoj. Srbija je u grupi sa Engleskom, Danskom i Slovenijom.

Prvi meč, protiv Engleske, na programu je 16. juna.

Ukoliko nemaš meridianbet.me nalog, registruj se i to uz najveći bonus dobrodošlice – 50€ + 1000 besplatnih spinova + 100% bonusa na prvu uplatu, BEZ IKAKVIH USLOVA.