Duljaj: Voždovac pokazao da ima potencijal, sve se svodi na rezultat

0

Partizan nastavlja da melje – lider je sa 3:0 pobijedio Voždovac u 13. superligaškom kolu i upisao 11. pobedu u nizu.

Za dva minuta, golovima u 54. i 56. četa Igora Duljaja slomila je otpor gostiju i riješila dileme u Humskoj.

Konačnih 3:0 postavio je Mateus Saldanja, sa bijele tačke, u finišu meča.

„Zmajevi“ su brzo pali, posle odličnog ulaska crno-bijelih u drugo poluvrijeme. Kod oba gola, ulogu asistenta preuzeo je sjajni Birbas Natho.

Najprije je u 54. minutu poslao loptu iza leđa odbrane Voždovca, uslijedio je bijeg Ksandera Severine po desnoj strani i sjajna egzekucija za olakšanje crno-bijelih i oko 3.000 navijača na tribinama stadiona u Humskoj.

Nepunih 180 sekundi kasnije na semaforu je stajalo 2:0. Opet se probudio Natho, a odlični Zahid iz srca kaznenog prostora spakovao loptu u mrežu za opipljivu prednost domaćeg tima.

Imao je snage Partizan da u finišu, na najbolji način, kruniše još jednu ubjedljivu partiju.

Posle prekršaja Damjanovića nad Saldanjom, sudija Ivan Stamenković, bez dilema „svirao” je penal za Partizan. Žuti karton dobio je štoper Voždovca, a Saldanja smjestio loptu u mrežu za konačnih 3:0.

Očekivalo se više od Voždovčana, ali nadahnuti crno-bijeli nisu ostavili gostima mnogo prostora da se istaknu. Konačnih 3:0 najbolje oslikavaju dešavanja i tok meča u Humskoj…

Čestitke za oba tima i hrabrog kolegu, jer nije odstupao od principa u igri od golmana. Imali smo dosta poteškoća u prvom poluvremenu i htjeli sve kroz sredinu. U drugom smo se dogovorili, korigovali neke stvari, postigli dva gola i sve riješili. Veliko hvala mojim igračima, ekipi Voždovca, koja ima veliki potencijal. Zahvaljujem se i navijačima, sve ih je više i to nas raduje“, poručio je Igor Duljaj.

Partizanova odbrana 508 minuta čuva mrežu netaknutom.

Dobro je kad ne primate gol, ali ne razmišljamo o tome da li je 52 minuta, ili 306, gleda se rezultat. Sve se svodi na rezultat i to ko je prvi prošao cilj, a ne ko je prvi krenuo”.

Partizan će u srijedu u Ub, na megdan prvoligašu Jedinstvu, u šestaestini finala Kupa Srbije.

To je ubjedljivo najteža utakmica iz mnogo razloga. Gubili smo ranije utakmice, jer smo loše ulazili u njih, to može skupo da košta. Slijedi važna utakmica za nas”, istakao je Igor Duljaj.