Drugi poraz juniora u kvalifikacijama

0

U drugom kolu 1. runde Zonskih kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, U20 muška selekcija Crne Gore poražena je od Rumunije rezultatom 3:0 (25:22, 25:19, 25:19).

Izabranici Dejana Radića su kao i u meču sa Bugarskom igrali veoma dobro u prvom setu, u kojem su imali prednost 20:19, međutim domaćin turnira je uz veliku podršku sa tribina uspio da dobije ovaj set. Naši odbojkaši su igrali i u preostala dva seta izjednačeno sve do samog finiša, ali je selekcija Rumunije uz bolju koncentraciju i prednost domaćeg terena uspjela da “odnese” pobjedu.

U redovima Crne Gore dvocifreni su bili Lazar Cimbaljević i Luka Lojić sa po 10 osvojenih poena, šest je upisao Nikola Đurović, a pet Vuk Stanojević. Najefikasniji kod Rumuna bio je David Emilian Taranu Runcan sa 18 poena.

U prvom meču drugog dana turnira, Bugarska je bila bolja od Turske nakon pet setova, a Crna Gora će prvu rundu kvalifikacija zaključiti duelom sa Turskom, u subotu od 15 časova po našem vremenu.

Crna Gora – Rumunija 0:32 (2:25, 19:25, 19:25)

Crna Gora: Radić (libero), Milošević, Ćatović (libero), Cimbaljević 10, Božović 3, Milosavljević, Stanojević 5, Poleksić, Vukčević, Petričević, Lojić 10, Petrović 2, Đurović 6, Drešić.

Rumunija: Suciu, Bacila (libero), Ciocan, Matanie 8, Zbengheci, Stinea 3, Alb 6, Martonos 8, Uriab 1, Biclea, Konstantin, Taranu Runcan 17, Savu, Stoian (libero).