Druga liga: Ibar iznenadio, po bod za vodeće

0

Odigrano osmo kolo 2.CFL…

Vodeće ekipe drugoligaškog karavana upisale su remije u osmom kolu.

Mladost Lob.bet je u duelu sa Podgoricom remiziralo rezultatom 1:1. Nominalni domaćin poveo je već u četvrtom minutu, nakon akcije koju je završio Igor Vukčević. Ubrzo je stiglo i izjednačenje, sa bijele tačke precizan je bio Stefan Đukanović.

Istim rezultatom završen je duel Igala i Rudara. Do vođstva su prvi stigli Pljevljaca – u 36. minutu Vanja Vučićević je lijepo zahvatio volej sa desne strane i pogodio za 0:1. Sredinom drugog poluvremena Igalo je izjednačilo autogolom Milije Golubovića.

Iznenađenje kola priredio je Ibar, koji je u Podgorici savladao Lovćen sa 2:1. Na Starom aerodromu viđen je preokret, Lovćen je poveo već u drugom minutu nakon nespretne reakcije golmana Rajka Boljevića. Ibar je do egala došao u 58. minutu, Đorđe Magdelinić je odlično reagovao na loptu Vuka Vujovića. Magdelinić je preokrenuo rezultat desetak minuta kasnije, čime je postavio konačan rezultat.

Grbalj je protiv Koma stigao do drugog trijumfa u sezoni – 1:0. Jedini gol na meču viđen je u 26. minutu, strijelac je bio Aleksa Beskrovajni