Drejper u četvrtfinalu prekinuo lijepu šetnju Kecmanovića Akapulkom

0

Srpski teniser Miomir Kecmanović nije uspio da se plasira u polufinale ATP 500 turnira u Akapulku, pošto je u petak rano ujutru po srednjoevropskom vremenu od njega u dva seta bolji bio Britanac Džek Drejper.

Po setovima bilo je 6:2, 6:2 za Drejpera, a duel je trajao 83 minuta. Za mjesto u finalu Drejper će se boriti sa Aleksom De Minorom, koji je porazio Stefanosa Cicipasa posle velike borbe i tako prekinuo veoma loš niz rezultata u direktnim okršajima sa Atinjaninom, koji se nalazi u velikoj krizi.

Što se Kecmanovića tiče, on svakako može da bude zadovoljan nastupom u Meksiku. Ostvario je 53. igrač svijeta dvije dobre pobjede u glavnom žrijebu ovog turnira – pobijedio je Dijega Švarcmana i Danijela Altmajera i tako zaustavio niz neuspjeha koji traje još od Melburna i poraza od Karlosa Alkaraza.

Ipak, u ovom četvrtfinalu Drejper je bio vidno bolji rival od 24-godišnjeg Beograđanina.

Nije uspijevao Kecmanović u ovom meču da ugrozi servis Drejpera, koji mu je prepustio svega dvije brejk-lopte u čitavom duelu. Srbin nije iskoristio nijednu, iako je u drugom setu prijetio mnogo češće nego u prvom.

Polufinalne parove čine Drejper – De Minor i Kasper Rud – Holger Rune.

Turnir u Akapulku pripada seriji ATP 500, igra se na otvorenom, na tvrdoj podlozi, a prošlogodišnji šampion je upravo De Minor, koji je u finalu bio bolji od Tomija Pola.