Dortmund od 0:2 do 3:2

0

Borusija Dortmund je velikim preokretom uspjela da savlada Bohum rezultatom 4:2.

Od ponora do sjaja, tako je ova utakmica izgledala za „Milionere“. Gosti su posle 21 minuta igre imali prednost od dva gola koji su priredili šok svim navijačima na „Signal Iduna“ stadionu.

Prvo je Matus Bero u 16. minutu postigao gol. Odigrao je odličan dupli pas sa Hofmanom i lako izbacio komplentu odbranu domaćih, te je šutirao u bliži ugao gola Kobela.

Pet minuta kasnije dogodila se neshvatljiva greška čuvara mreže Dortmunda. Kobel je primio loptu, pokušao da dribla igrača Bohuma, izgubio je, a u praznu mrežu je loptu smestio De Vit za potpuno poravnanje. Pred sam kraj poluvremena je Girasi vratio Dortmundu nadu i smanjio rezultat.

Drugo poluvrijeme prošlo je u znaku Borusije. Domaćin je napadao sve konkretnije da bi u 62. minutu sudija dosudio jedanaesterac. Odgovornost je preuzeo Emre Čan i sigurnim udarcem u vrh gola izjednačio.

Nuri Šahin je napravio nekoliko promjena koje su nagovijestile da domaćin želi cio plijen i to se ostvarilo. U 75. minutu je Adejemi odlično proigrao Girasija koji je loptu „provukao“ kroz noge Druesu za radost na nekadašnjem „Vestfalen“ stadionu.

Borusija nije blistala, ali je na kraju došla do trijumfa. Pobjedu je potvrdio Nmeča u 81. minutu.

Jedan klik te dijeli od najboljeg bonusa dobrodošlice. Registruj se na meridianbet.me i preuzmi 100 freebet-ova + 100% bonusa na prvi depozit!