Dopjeta Vlahovića: Potop favorita

0

Porazi Real Madrida i Bajerna, u Francuskoj, odnosno Engleskoj, obilježili su drugi dan 2. kola fudbalske Lige šampiona.

Bavarci su u prošlom kolu dali devet golova Dinamu, večeras su poraženi od Aston Vile – tako to biva u fudbalu.

Na „Vila Parku“, velika pobjeda domaćina, koja je stigla u 79. minutu sjajnim lob udarcem Kolumbijca Durana – 1:0.

Još veća senzacija je poraz Real Madrida od Lila – prvi ove sezone, sve sa čudesno oporavljenim Mbapeom, koji je zaigrao u nastavku samo sedmicu pošto su mu prognozorali tri sedmice oporavka.

Nije, međutim, pomogao svom Realu, u svojoj Francuskoj – kada je ušao već je bilo 1:0 za domaće, golom Davida iz penala, a u posljednjih pola sata nije uspio da popravi stvari.

Porazi Reala i Bajerna, ali zato nevjerovatna pobjeda Juventusa u Lajpcigu – od 1:2, do 3:2, sve sa igračem manje.

Maestralni Dušan Vlahović je sa dva sjajna gola odgovorio Benjaminu Šešku, ali je Juveov „meč-viner“ bio Fransisko Konseisao, koji je ušao u 12. minutu umjesto povrijeđenog Nika Gonesalesa, a u 82. minutu na asistenciju Fađolija postigao gol za pobjedu.

Liverpul je, uz odličnu abitražu crnogorskog sudijskog tima, predvođenog Nikolom Dabanovićem, malo teže nego što se očekivalo, ali rezultatski ipak rutinski – 2:0, pobijedio Bolonju, uz „potpise“ Mekalistera i Salaha.

Dabanović je kontrolisao dešavanja na terenu kultnog stadiona, nije, recimo, nasjeo na pokušaj simulacije Mohameda Salaha, a prigovore i čarke „sjeckao“ je kartonima – Konatea i Beukema su, recimo, nastavili da se koškaju i nakon upozorenja, pa su opomenuti u 39. minutu.

Prije toga je pogazao žuti karton i Van Dajku, zbog laktanja.

Atletiko Madrid je doživio debakl u Lisabonu – 4:0 za Benfiku, dok su tragičari kola fudbaleri Dinama, koji su samo dvije sedmice nakon devetke u Minhenu u 90. minutu ostali bez pobjede protiv Monaka – 2:2 na kišom okupanom Maksimiru.

„Kneževi“ su do remija i četvrtog boda nakon dva kola stigli iz penala, a novi trener Dinama Nenad Bjelica nije uspio da u drugom meču na klupi odvede „modre“ do velike pobjede.

Borusija Dortmund, Brest, Benfika, Bajer Leverkuzen, Liverpul, Aston Vila i Juventus jedinih su sedam, od 36 timova sa maksimalnim učinkom nakon dva kola.

I smiješi im se – prolazak dalje, jer liga je kratka, traje osam kola. Ima, međutim, još da se igra…

Prvih osam ide direktno u 1/8 finala, timovi plasirani od 9. do 24. mjesta igraće takođe nokaut fazu, ali od 1/16 finala…