Dojučerašnji učesni Lige šampiona prejak za Budvu

0

Vaterpolisti Budve završili su u čeljustima Lavova u poslednjem kolu kvalifikacionog turnira za Evro kup. Domaćini nisu imali snage da se suprostave najjačoj ekipi u B grupi, Breši – 7:19 (1:4, 1:6, 3:4, 2:5).

Do ove sezone redovni učesnik Top 8 runde Lige šampiona je jako ušao meč, iako je ranije obezbijedio učešće u glavnoj rundi drugog po snazi evropskog klupskog takmičenja i već u poslednjem minutu prvog poluvremena imao velikih devet golova viška (10:1).

Budvani su na “najdublih” minus 13 potonili na dva minuta prije kraja kada je američki reprezentativac iz redova kluba iz Lobardije, Maks Irving pogodio za 6:19.

Konačan rezultat postavio je Aleksandar Radosavljević, trećim pogotkom na meču. Strijelci za Budvu bili su još Aleksa PopovićPetar MitrovićLuka Savić Petar Kovačević.

Na drugoj strani su Alesandro BalzariniĐakopo Alesijani i Irving postigli po četiri pogotka.

Pored Breše, sa turnira na bazenu “Dragan Trifunović” se u Evro kup plasirao i Honved.

Budvani su B grupu završili sa tri poraza i jednom pobjedom. Drugi crnogorski predstavnik Katro je u Zagrebu imao isti učinak. Ipak, nastup u evropskim takmičenjima nakon pauze od devet godina (Budva), odnosno deceniju i više iz ugla Kotorana korak je naprijed za crnogorski vaterpolo, koji će, podsjećanja radi, nakon 12 godina imati dva predstavnika u Ligi šampiona – bokeljske rivale Primorac i Jadran.