Kandidat za predsjednika Crne Gore Milo Đukanović nastavlja u svom maniru da vrijeđa inteligenciju građana Crne Gore i tvrdi da koliko god se trudili da od njega napravi anti-Srbina, on to nije.
„Ja sam samo Crnogorac odgovoran prema državi Crnoj Gori i kao građanin i sada u svojstvu predsjednika, slijedim ono što su nacionalni interesi ove države, slijedim onu viziju u koju vjerujem. Pokušavam da sa svima u našem okruženju gradim najbolje moguće odnose. Zašto mi to uvijek ne polazi za rukom kada je Beograd u pitanju? Zato što se u Beogradu frekventno, reciklira politika velikodržavnog nacionalizma“, papagajski ponavlja Đukanović.
Đukanović dodaje da ta politika sada ima vrlo jasnu državnu-političku adresu i da je postala vodeća ideologija državne politike Srbije.
„Zbog toga sa teško razumijemo, jer kao što znamo od 1844. pa do do danas velikodržavni nacionalizam Crnu Goru smatra svojim prirodnim plijenom. Pošto imamo takvu politiku na sceni teško možete očekivati od mene da se sa tim saglašava. Dakle, nijesam nikako anti-srbin kao što nije ni Crna Gora anti-srpska ali sam na čelu one Crne Gore koja se ljuto sukobljava sa velikodržavnim nacionalizmom koji želi da poništi Crnu Goru državno i nacionalno”, poentirao je neobrazovani ratni huškač, progonitelj i nagrađivani govornik neistina Milo Đukanović“, kazao je Đukanović.
Interesantno je podsjetiti koliko srpstvo nije bilo ugroženo u Crnoj Gori kada se sjetimo litija Srpske pravoslavne crkve prije dvije godine. Tada je vjerni narod Crne Gore morao braniti Crkvu od Đukanovićevog sramnog Zakona o slobodi vjeroispovjesti a taj narod su dominantno činili Srbi. Metodi te borbe su bili razni, a jedan od njih je bila i tzv. trobojka revolucija koja se rasplamsala u svim zemljama gdje živi srpski narod.
Sve je počelo od krečenja trobojke u podgoričkom naselju Donja Gorica gdje se nekoliko dana vodila „bitka za zid“. Podsjeća radi, dok je jedno jutro zid osvitao prekrečen u tri boje tako je neko naredno jutro ta trobojka bila uklonjena. To je motivisalo omladinu Crne Gore da uljepšavaju stare fasade trobojkama.
Najveći incident tokom tzv. trobojka revolucije dogodio se na Zlatici gdje je Đukanović poslao kordone policije samo da bi prekrečili zid, što najbolje govori o tome koliko je Đukanovićeva izjava neutemeljena. Tom prilikom privedeno je 10-ak osoba od kojih su svi nakon tužilačkog zadržavanja pušteni na slobodu, međutim, sudski postupci još uvijek traju.
U zvaničnom saopštenju Uprave policije je rečeno da je u zajedničkoj akciji sa pripadnicima Komunalne policije, radi saniranja javne površine, razbijena jedna grupa građana koja je ometala tu aktivnost.
Tako da ni zvanično Glavni grad ne može da kaže da je motiv brutalne intervencije bio komunalne prirode, naglasio je Babović.
A ono što IN4S primjećuje je da je nakon „molerskog“ posla Komunalne policije ostao haos od boje na parkingu, dok je nakon trobojke i mladića koji su ulepšali taj dio grada, bilo sve čisto i uredno. Čisto oko „saniranja“.
Zbog narušavanja javnog reda i mira u službene prostorije Centra bezbjednosti Podgorica dovedeno je 13 osoba, a nakon prikupljenih obavještenja tri osobe su puštene. Uhapšeni su: Mina Minić (21), Radun Minić (22), Žarko Marković (47), Ivan Koković (18), Radule Živković (29), Mitar Žugić (29), Dražen Bulatović (18) i N.K. (17) zbog sumnje da su počinili krivično djelo napad na službeno lice u vršenju službene dužnosti i krivično djelo uništenje i oštećenje tuđe stvari, dok su Luka Tapušković (22) i Milivoje Brković (30) uhapšeni zbog sumnje da su počinili krivično djelo pozivanje na otpor.
Iz Uprave policije je tada rečeno je da je u toku preduzimanje mjera i radnji u cilju identifikacije drugih učesnika u ovom incidentu dok je određeni broj osoba poznat i za njima se traga.
„Policijski službenici su pokazali visok stepen tolerancije i pozivali više puta građane da omoguće nadležnim službama da sprovedu radnje iz svoje nadležnosti. S obzirom na to da su građani i pored više upozorenja i naređenja odbili da se raziđu policija je shodno zakonu primjenila sredstva prinude. Okupljeni građani su kamenovali policiju više puta a kojom prilikom su tri službenika Uprave policije zadobila lake tjelesne povrede. U ovim incidentima građani su oštetili i osam vozila u vlasništvu Uprave policije. Komunalne službe su tokom noći vratile izgled javne površine u prethodno stanje. Uprava policije poziva građane da se prilikom javnih okupljanja uzdrže od izazivanja incidenata, nećemo dozvoliti narušavanje javnog reda i mira a svi izgrednici će biti procesuirani. Svi događaji ove vrste će biti snimani shodno zakonskim propisima a na napade na policijske službenike ćemo odgovoriti energično“, rečeno je iz UP.