Đorđević pobjedom započeo mandat na klupi Kine

0

Nekadašnji selektor Srbije, Aleksandar Đorđević započeo je pobjedom mandat na klupi Kine. Ekipa je slavila na svom parketu u pretposlednjem kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo protiv Kazahstana 71:59.

Kina je još prije dolaska Đorđevića na klubu obezbijedila plasman na Svjetsko prvenstvo, koje se održava u „komšiluku“ u Indoneziji, Japanu i na Filipinima. Ali svakako da je dobra stvar kada novi selektor započne mandat pobjedom.

Poslije prvog poluvremena djelovalo je da će to biti ubjedljiva pobjeda domaćina. Vodila je Kina na velikom odmoru 43:22. Međutim, u drugom dijelu ekipa je podigla ručnu, a Kazahstan je u četvrtoj četvrtini uspio da smanji i na -11. Ipak, nije uspio da ugrozi pobjedu favorita.

Kod pobjednika Kvi Žu je bio najistaknutiji sa dabl dabl učinkom od 16 poena i 12 skokova, a dvocifren je bio još samo Dživei Žao sa 11 poena. Na drugoj strani najefikasniji je bio Rustam Murzagalijev sa 13 poena.

Kazahstan je ostao u šansi da se bori za plasman na Svjetsko prvenstvo i to zahvaljujući Japanu koji je ubjedljivo savladao Iran 96:61. Sada u poslednjem kolu Kazahstan mora da pobijedi da pobijedi Australiju u gostima, koja je došla do nove pobjede nad Bahreinom 83:51, a već je ranije obezbijedila plasman na Mundobasket. Pride, moraju da se nadaju pobjedi Kine nad Iranom.