Đoković uz muke do polufinala, Rud naredni rival

0

Šesti put zaredom, a 10. ukupno, Novak Đoković je stigao do polufinala Mastersa u Rimu.

Prvi reket planete se namučio, ali je savladao 26-godišnjeg Njemca Dominika Kepfera 6:3, 4:6, 6:3 i izborio duel sa Norvežaninom Kasperom Rudom, koji je iznenadio Matea Beretinija (4:6, 6:3, 7:6).

Đoković je sjajno počeo meč, poveo 4:0, ali je dozvolio rivalu da sa dva brejka smanji na 4:3. Nije mu dopustio i da izjednači, jer mu je opet oduzeo servis, a onda dobio prvi dio igre 6:3.

U 2. setu je odmah uzeo brejk, zahvaljujući nevjerovatnoj odbrani, ali je Kepfer uzvratio i preokrenuo na 4:3, a onda u 10. gemu iskoristio prvu set-loptu na servis rivala.

Đoković je na startu seta odluke propustio četiri brejk-lopte (u tom trenutku iskoristio četiri od 18, njegov rival sve četiri), ali je bilo očito da 97. tenisera svijeta, koji je igrao sedmi meč u osam dana, stiže umor.

Nole je to iskoristio, uzeo brejk za 2:1 i prelomio meč, a pobjedu je potvrdio novim brejkom u 9. gemu…

U donjem dijelu žrijeba za polufinale će se boriti Denis Šapovalov i Grigor Dimitrov, odnosno Rafael Nadal i Dijego Švarcman.