Đoković startovao pobjedom na završnom Mastersu: Nole prejak za Ruda!

0
Novak Đoković savladao je Kaspera Ruda rezultatom 7:6, 6:2 na Završnom Mastersu u Torinu.
Najbolji teniser svijeta zabeležio je prvu pobedu u Torinu nakon sjajnog tenisa koji je prikazao protiv Kaspera Ruda, norveškog tenisera.
Ušao je Novak bojažljivo u meč i na samom startu Rus je to iskoristio i napravio brejk. Uzvratio je Đoković i spriječio Norvežanina da napravi veće iznenađenje.
Neizvjesno je bilo pri rezultatu 5:4, Đoković je nanizao nekoliko sjajnih poena, ali set je ipak otišao u taj-brejk.
Počeo je Novak dobro, Rud ponovo napadao, ali na pauzu sa vođstvom od 1:0 je otišao ipak srpski as.
Drugi set bio je prava slika i prilika kako treba da igra najbolji teniser svijeta. Đoković je bio fokusiran na servis, i svoj i protivnikov pa je tako svaku priliku koristio i napravio sjajan rezultat.
Tokom svog servisa nije griješio, riternirao je u svom stilu – perfektno, i Norvežaninu je ostalo da samo bude učesnik još jednog Novakovog plesa po terenu.