Đoković predao Popirinu prvi set pa zakazao duel sa Runeom

0

Novak Đoković plasirao se u osminu finala Vimbldona nakon što je u trećem kolu pobijedio Alekseja Poprinina rezultatom 3:1.

Srpski teniser je savladao 47. tenisera svijeta poslije tri časa i osam minuta igre – 4:6, 6:3, 6:4, 7:6 (3).

Đoković će se u borbi za mjesto među osam najboljih sastati sa Holgerom Runeom, koji je poslije velikog preokreta eliminisao Kventina Alisa.

Novakov govor tijela u prvom setu nije bio najbolji, nije bilo “žara“ u njegovim očima, a ključan je bio sedmi gem u kome je Popirin iskoristio prvu brejk loptu u meču za 4:3.

Australijanac je iskoristio poklon nakon što je u prva tri gema na servis srpskog igrača osvojio samo jedan poen. Nole je u poslednjem gemu imao 30:30, međutim, nije uspio da zaprijeti i eventualno produži gem.

Identično, “ravno”, Đoković je započeo i drugi set, a onda je uslijedilo zatvaranje krova na Centralnom terenu koje mu je, ispostaviće se, i te kako odgovaralo. Drugi teniser svijeta je napravio brejk u četvrtom gemu za 3:1, rival mu je zaprijetio u sledećem, ali kako je vrijeme prolazilo Novak je bio sve bolji.

Sedmostruki osvajač Vimbldona u poslednja dva gema na svoj servis nije izgubio nijedan poen i izjednačio je na 1:1 u setovima.

Rani brejk u trećem setu bio je i odlučujući u tom dijelu meča. Beograđanin je oduzeo servis protivniku u prvom gemu, a do kraja seta je izgubio samo tri poena na svoj servis, od toga dva u poslednjem gemu.

U četvrtom setu viđena je izjednačena borba, brejk lopte nije bilo sve do 11. gema kada je Popirin uspio da spase tri vezane i produži meč još desetak minuta.

Ipak, Đoković je u taj-brejku pokazao koliko je mentalno jak, odigrao je gotovo bez greške i uz rani mini brejk utabao je put do trijumfa.

Ukoliko nemaš meridianbet.me nalog, registruj se i to uz najveći bonus dobrodošlice – 100€ BEZ IKAKVIH USLOVA.