„Derbi della capitale”: Lacio iskoristio poklon Ibanjeza

0

„Derbi della capitale” obilježio je detalj iz 29. minuta, kad se Ibanjez poigravao u svom šesnaestrecu, a to je golom kaznio Felipe Anderson za minimalni ali ujedno veliki trijumf Lacija nad Romom od 1:0.

Velika borba će se voditi u Seriji A za mjesta koja vode u Ligu šampiona. I upravo zbog toga će derbi mečevi ove sezone biti od ogromnog značaja. A u takvim utakmicama greške se skupo plaćaju.

Jednu, kardinalnu, napravio je Ibanjez, poigravao se u 29. minutu u svom šesnaestercu, to je iskoristio Pedro, oduzeo mu je loptu, odmah je uposlio usamljenog Felipea Andersona, a ovaj je rutinski savladao Rui Patrisija s 14 metara.

Nije potom bilo mnogo konkretnih prilika, čini se da je „vučica” najbolju imala u 34. minutu, kad je Zaniolo iz dobre pozicije šutirao preko prečke. Igralo se u drugom poluvremenu uglavnom između dva šesnaesterca, sa blagom inicijativom domaćina.

Ipak, ekipa Žozea Murinja nije imala konkretnih prilika, za razliku od „nebeskoplavih”, čiju prednost je u 74. minutu mogao da udvostruči Felipe Anderson, ali je njegov udarac maestralno odbranio Rui Patrisio.

Rezultati – petak: Udineze – Leće 1:1 (0:1) /Beto 68 – Kolombo 33/, subota: Empoli – Sasuolo 1:0 (0:0) /Baldanzi 64/, Salernitana – Kremonese 2:2 (2:1) /Pjontek 3, Kulibali 38 – Okereke 12, Ćofani 89/, Atalanta – Napoli 1:2 (1:2) /Lukman 19 – Osimen 23, Elmas 35/, 20.45: Milan – Specija 2:1 (1:0) /Ernandez 21, Žiru 89 – Maldini 59/, Bolonja – Torino 2:1 (0:1) /Orsolini 64, Poš 73 – Lukić 26p/, Monca – Verona 2:0 (0:0) /Karlos Agusto 68, Kolpani 90/, Sampdorija – Fiorentina 0:2 (0:1) /Bonaventura 4, Mienković 58/, Roma – Lacio 0:1 (0:1) /Felipe Anderson 29/, 20.45: Juventus – Inter.