Demiral i golman Gunok odveli Tursku u četvrtfinale

0

Ne može da se kaže da je pobjeda Turske nad Austrijom senzacija, ali nakon svega što se gledalo u grupi na Euru – nema dileme da je iznenađenje.

Turci su među osam najboljih na Evropskom prvenstvu, i bez kapitena Hakana Čalhanoglua su pokazali koliko mogu da budu neugodni i kompaktni – savladali su tim Ralfa Rangnika 2:1 i zakazali veliki duel sa Holandijom.

Turska nije bila u četvrtfinalu Eura od 2008, a te godine je igrala polufinale – može li da se 16 godina kasnije ponovi istorija?

Nije moglo da počne bolje za izabranike Vinćenca Montele, jer je Merih Demiral već u 57. sekundi zatresao mrežu i taj gol kao da se presjekao protivnika. Bio je svakako najbrži ikada u nokaut fazi na EP.

Austrija je u prvih desetak minuta bila na nivou igara iz grupne faze, a onda je upala u zamku rivala koji je bio spreman na sve.

Demiral je, ponovo poslije kornera, u 59. povisio na 2:0 (prvi je defanzivac sa dva gola u meču nokaut faze još od Lilijana Tirama na Mundijalu 1998) i od tog momenta je Austrija igrala na sve ili ništa.

I tek je tada podsjetila koliko može da bude moćna.

Već u 66. je Gregorič smanjio na 2:1, krenula je opsada gola Turske, ali se na pravu šansu čekalo sve do petog minuta sudijske nadoknade (u međuvremenu je Turska imala dvije, obje preko Jilmaza).

A ona je bila kolosalna, najbolja moguća – imao je Baumgartner, ali je nestvarno reagovao golman Mert Gunok.

Nekoliko sekundi kasnije je slavlje turskih navijača moglo da počne, savladali su rivala koji ih je prije nešto više od tri mjeseca deklasirao u prijateljskoj utakmici u Beču kada je bilo čak 6:1.

Sada je na redu okršaj sa Holandijom, koja je takođe prije 16 godina posljednjim put bila među osam najboljih na Euru.

Ukoliko nemaš meridianbet.me nalog, registruj se i to uz najveći bonus dobrodošlice – 100€ BEZ IKAKVIH USLOVA.