„Delfini“ umjesto doručka smazali Njemce: Sinoć Francuzi bili u loncu

0

Vaterpolisti Srbije imaju stopostotan učinak nakon tri meča na turniru u Šapcu, a pred večerašnji (20.45 sati) duel sa Crnom Gorom. Nakon što su u prvom kolu savladali Rumuniju, izabranici Uroša Stevanovića juče su pobijedili Francusku sa 14:4 i rano jutros Njemačku, rezultatom 22:3.

Francuzi su samo poveli na početku a onda osam minuta čekali do drugog gola. U međuvremenu je sa odličnom odbranom i kvalitetnim napadom Srbija postigla šest golova. Dušan Mandić, Sava Ranđelović, Nikola Jakšić i Marko Radulović su najavili golgeterski veče, uz Radovana Drašovića i dva puta Strahinju Rašovića oni su bili strijelci za domaće.

U drugoj četvrtini nije bilo opuštanja. Jakšić je pokazao da je u šuterskoj formi, pratili su ga Mandić i Rašović. Francuska nije u formi, očigledno je da domaćin Igara, ujedno i rival Srbije u grupi ima dosta da radi.

Srbi su susret iskoristili zaista kao dobar trening. Ubjedljiv trijumf ne smije da uljuljka, toga su svjesni i igrači. I preostale dvije četvrtine su protekle u daleko agilnijoj igri našeg tima a raspucao se i Sava Ranđelović koji je tri puta pogadjao mrežu. Efikasna igra, raspoloženi strijelci, taman koliko treba u ovom trenutku.

Još smo teški zbog jakih priprema, ovo je samo uvertira za Pariz. Rezultat nije realan odnos snaga i sigurno je da će sa Francuzima u grupi biti daleko teže na samom takmičenju. Naš cilj je zlato, znamo koga predstavljamo. Odigrali smo večeras odličnu odbranu i sa Rističevićem i Filipovićem na golu, bilo je blokova i na tome moramo da radimo i bićemo još bolji“, rekao je Marko Radulović.

Strahinja Rašović je zatim rekao:

Ovo ne smije da nas zavara, niti da se nešto uljuljkujemo. Bitno je da smo odigrali dobru utakmicu, da je odbrana bila čvrsta, agresivna, baš kako treba. Sigurno je da možemo da budemo još bolji. Zadovoljan sam kako ide, atmosfera je odlična, uslovi za rad u Kragujevcu, Kranju i ovde u Šapcu idealni. Idemo dalje“.

Protiv Njemačke je Stevanović odmarao najjače adute, Nikolu Jakšića, Miloša Ćuka, Dušana Mandića, Nikolu Dedovića, Strahinju Rašovića, ali je postava u bazenu odigrala maksimalno ozbiljnu utakmicu protiv nedosraslog protivnika.

Jeste da je u pitanju priprema ali niko ne voli da izgubi sa skoro 20 golova razlike a posebno to ne prija uvijek borbenim Njemcima. Srbima kao da prijalo rano ustajanje, utakmica je počela u 8.30, pa su se rasanili plivajući iz sve snage, prelazeći preko Njemaca kao da ih nema.

Protiv Rumuna je primljeno sedam golova (četiri u prvoj četvrtini), protiv Francuza četiri, Njemaca tri. Za ukupno 11 četvrtina trojica srpskih golmana su primili 10 golova što je podatak o izuzetnoj angažovanosti odbrane.

Kao i obično iz takve igre pred svojim golom slijedili su brzi napadi i kada 22 lopte završe u mreži druge reprezentacije onda je utisak više nego povoljan. Naravno uz dodatak da ima puno posla, da Njemci ne igraju u Parizu i da su u Šapcu sigurno najslabiji ali i uz ponovnu konstataciju da srpski tim nije meč shvatio rekreativno. Naprotiv, angažovanjem su potvrdili riješenost da se nametnu. Osim kapitena Ranđelovića svi igrači u polju su se upisali u strijelce a sa tri gola najefikasniji su Vasilije Martinović, Milojević i Nemanja Ubović.

SRBIJA – NEMAČKA 22:3 (5:2, 6:1, 7:0, 4:0)

Gradski bazen u Šapcu. Sudije: Hodžers i Blanšar. Isključenja: Srbija 10, Nemačka 8. Peterci: Srbija 1 (1).

SRBIJA: Filipović, Pljevančić 1, Martinović 3, Ranđelović, P. Jakšić 2, Gavrilović 1, Drašović 2, Milojević 3, Vico 1, Ubović 3, Lukić 2, V. Rašović 1, Mišović, Radulović 3.

NJEMAČKA: Benke, Božić, Kovač, Sajfert 1, Froktejš, Dolpe, Strelecki 1, Rotermun 1, Sekulić, Kupers, Rotermund, Baues, Švejmer, Simić.

SRBIJA – FRANCUSKA 14:4 (4:1, 3:1, 3:2, 4:0)

Gradski bazen u Šapcu. Sudije: Aleksandresku (Rumunija), Ivanovski (Crna Gora). Isključenja: Srbija 14, Francuska 7. Peterci: Srbija 2 (1), Francuska 1 (1).

SRBIJA: Filipović, Mandić 3, S. Rašović 2, Ranđelović 3, Ćuk, Dedović, Drašović 1, N. Jakšić 3, Vico, Lukić, Lazić, Milojević, Rističević, Radulović 2.

FRANCUSKA: Duboa, Sudadie 1, Krusila, Bove 2, Kaš, T. Vernu 1, M. Vernu, Bjork, Marzuki, Bodegas, Vanpeperštart, Nardon, Fontani, Idzinski.

Ukoliko nemaš meridianbet.me nalog, registruj se i to uz najveći bonus dobrodošlice – 100€ BEZ IKAKVIH USLOVA.