„Delfini” polovični u prva dva kola E-on kupa

0

Vaterpolisti Srbije ubilježili su polovičan učinak u prva dva kola E-on kupa u Budimpešti.

U prvom kolu turnira na bazenu Komjadi poraženi su od Njemačke 9:11 (3:2, 1:4, 4:2, 1:3).

Srbi su igrača više odigrali slabo 9-3, Njemci su bili uspješniji 6-5. Srbija je od dva peterca iskoristila jedan, Njemačka je svoj jedini iskoristila.

Srbija je u prvoj četvrtini stekla minimalnu prednost 3:2. Vico je povratak u reprezentaciju obilježio golom, upisao se i debitant Gladović, uz njih i Marko Radović. Njemci su svoje jedine dvije prave prilike iskoristili. Prednost srpske reprezentacije je mogla da bude ubjedljivija, četiri ili pet puta je pogođen okvir gola.

Drugih osam minuta potpuno druga priča. Pljevančić je realizovao igrača više za 4:2 ali je napad posle toga potpuno stao. Njemci su se oslobodili, i serijom od četiri gola preokrenuli rezultat. Šta više početkom trećeg dijela Njemačka je imala 7:4. Bio je to znak da se Srbi trgnu, tačniije da seriju počne Dušan Mandić. Smanjio je na 7:5, na 8:6 i 8:7. U toj seriji Rašović nije iskoristio peterac ali je izjednačenje donio Martinović. Odbrana i Filipović su djelovali mnogo bolje.

U poslednjih osam minuta se ušlo sa 8:8. Drašović je iz peterca donio vođstvo i to je od srpskog napada bili sve. Nije bilo organizacije, promašivani su ziceri, što su Njemci iskoristili i serijom od tri gola stigli do pobjede.

DEBITOVALI GLADOVIĆ, JAKŠIĆ, VRATILI SE MANDIĆ, VICO I PLJEVANČIĆ

Njemačka će biti rival na EP u Zagrebu ali je sigurno da Srbija neće biti u ovom sastavu. Debitovali su Gladović i Petar Jakšić, vratili su se Mandić, Vico i Pljevančić, na golu je sve vreme bio Filipović.

Igra sa dosta oscilacija, razumljiva za ovaj dio priprema i sastav reprezentacije kojoj su petorica standarnih igrača ostala kod kuće zbog povreda: Nikola Jakšić, Ranđelović, Vučinić, Lazić i golman Mitrović.

PETAR JAKŠIĆ UPISAO PRVI GOL ZA REPREZENTACIJU

U drugom kolu olimpijski šampioni su pobijedili Rumuniju 15:5 (6:0, 5:2, 0:3,4:0), prikazavši, osim u trećoj četvrtini, daleko bolju igru nego u duelu sa Njemačkom.

Srbija je realizovala sva četiri peterca i imala igrača više 9-4, dok su Rumuni ostali na igraču više 2-0, dok je Mišović odbranio jedini peterac protivnika.

Razlika u kvalitetu nije opustila Srbe u jutarnjem terminu utakmice. U prvom poluvremenu su, preko centara Vica i Ubovića, u napadu pravili mnogo problema rumunskim bekovima. Četiri peterca i tri igrača više su bez greške realizovani. Raspoložen je bio Radulović, Petar Jakšić je upisao, dobrom igrom, prve golove u seniorskoj reprezentaciji. Na golu je sve vreme bio Mišović.

Rumuni su prvi gol postigli u 13. minutu kada su smanjili na 8:1. Na poluvremenu je bilo ubjedljivih 11:2. Međutim, posle velikog odmora je napad počeo da škripi, protivnički igrači su serijom 3:0 smanjili prednost pa je Stevanović morao da traži tajm aut. Rezultiralo je to, u nastavku, ozbiljnijom igrom odbrane ali je napad posle 11 golova u prvom poluvremenu ostao bez učinka, sa malo prilika za postizanje pogotka.

Potpuni povatak u normalu dogodio se u poslednjih osam minuta. I dalje su Rumuni bili nemoćni pred odbranom i Mišovićem a napad je lako dolazio do prilika i četiri lopte su završile iza leđa protivničkih golmana. Moglo je i više.

U srijedu u 20 sati Srbija igra sa svjetskim šampionom Mađarskom.

SRBIJA – RUMUNIJA 15:5 (6:0, 5:2, 0:3,4:0)

SRBIJA: Filipović, Mandić 2,  S. Rašović, P. Jakšić 2, Radulović 5, Janković 1, Drašović 2, Milojević 1, Vico 1, Ubović, Lukić 1, V. Rašović, Mišović.

RUMUNJA (strijelci): Koldrovči 2, Belenješi 1, Priotesa 1, Vančik 1.

SRBIJA – NJEMAČKA 9:11 (3:2, 1:4, 4:2, 1:3)

SRBIJA: Mišović, Mandić 3, S. Rašović, Pljevančić 1, Gavrilović, Gladović 1,  Drašović 1, Martinović 1, Vico 1, Dimitrijević, P. Jakšić, Radović 1, Mišović.

NJEMAČKA:  Benke, Božić 2, Korbel,  Sajfert, Šuce 2, Kupers 2, Strelecki 3, Sekulić,  Čiru 1, Dolf, Šiper 1, Ganes, Gec.