Dečić nastavio niz, lako za Jedinstvo, Teodo i Sutjesku

0

Nastavljeno je takmičenje u I A MCKL. Nakon što je juče na premijeri 3.kola Sutjeska Elektroprivreda savlada Šušanj 117:75, večeras su odigrana još tri meča.

U duelu neporaženih, nakon dva kola, Dečić je bio bolji od Kotora 96:91. Domaći sastav održavao je prednost do finiša treće dionice, kada je Kotor preko Jokića poveo 68:66, što je bila najava uzbudljivog finiša. Gosti su vodili do 70 sekundi prije kraja, kada je Bogojević pogodio dva bacanja za preokret – 88:87. Kotor nije iskoristio napad, Ivanović jeste dva bacanja (90:87), a nkon što je Jokić bio siguran sa linije penal abilo je 90:89. Nastavila se penal završnica – na jednoj strani siguran je bio Ivanovuć, na drugoj Subotić (92:91), a u posljednjih devet sekundi Bogojević i Koljević su sa četiri penala stavili tačku na meč.

Marko Koljević postigao je 27 poena, uz 4 ukradene lopte, te tri skoka, Petar Ivanović dodao je 26, uz 8 skokova i 7 asistencija, dok je Aleksandar Bogojević postigao 20, uz 5 uhvaćenih lopti i 4 asistencije. Kod gostiju najefikasniji bio je Srđan Subotić sa 18.

Jedinstvo 1950 lako je savladalo ekipu Vukovi Zeta 88:65. Već u prvoj četvrtini bilo je 22:9, pa je bilo jasno da je iznenađenje nemoguće. Kod domaćih Marko Kljajević postigao je 18, Knežević je dodao 16, a Vuković 10. Kod gostiju dvocifreni su bili Matanović i Otašević sa po 14.

Pobjedu je upisao i Teodo. Tivćani su lako savladali Danilovgrad 89:59. Teodo je serijom 13:2 već u 13.minutu stigao do +15 (28:13), pa je bilo jasno da će lako stići do trijumfa.

Petar Kusovac postigao je 12 poena, Vladan Kaluđerović i Uroš Ilić dodali su po 11, a kod Danilovgrađana Jovović i Tatar postigli su po 12.

Košarkaši Sutjeske Elektroprivrede savladali su u Nikšiću Šušanj 117:75 na premijeri 3.kola I A MCKL. Nikšićani su tako napravili lijepu uvertira pred četvrtak i meč sa Vojvodinom u Nikšiću (18h) u 3. kolu NLB ABA2 lige.

Sutjeska je na startu utakmice napravila seriju 8:2, da bi nakon poena Spasojevića prvi put stekla dvocifrenu prednost – 27:17. Poslije poena Vojinovića u kontri ekipa je otišla na plus 12 (42:30), a nakon serije 7:0 u finišu prvoog poluvremena i poena Bojića, Sutjeska je imala 23 poena prednosti – 65:42

Bilo je jasno da će domaći tim opravdati očekivanja, a u nastavku je prednost išla do maksimalnih 48 poena.

Najefikasniji su bili Bojić i Vujović sa po 18 poena, a Vujović je imao i 10 skokova. Vojinović i Tomašević su imali po 14, Vulević 12 poena i devet asistencija, a Starovlah 11 poena. Kod gostiju najefikasniji bio je Radović sa 17, dok je poen manje dodao Pots.