Dečić kaznio promašaje Dinama i upisao prvu evropsku pobjedu

0

Crnogorci ne leže Gruzinima. Šest dana nakon što je Mornar u Tbilisiju na koljena bacio Dinamo, isto je u Batumiju uradio Dečić protiv drugog policijskog tima. Džonatan Drešaj i drugovi su na velelepnoj Adjarabet areni izvojevali istorijsku, prvu pobjedu u evropskim takmičenjima rezultatom 2:0 i stekli realne šanse da se nakon revanša u Podgorici nađu u trećem kolu kvalifikacija za Ligu konferencija.

Treba biti realan i priznati da je Dinamo Batumi večeras bio bolji rival, ali se naš šampion znalački branio, čekao, dočekao svoje šanse i za četiri minuta ovjerio trijumf.

Slaviće se večeras u Malesiji ime Iljira Camaja. Robusni napadač je u 62. minutu, samo dva minuta nakon što je ušao u igru, na centaršut Luke Maleševića, odlično trznuo glavom između štopera protivnika i poslao loptu u malu mrežu. Golman Dinama, Rikardo Silva je samo pogledom mogao da isprati loptu.

Nisu se izabranici ukrajinskog trenera Andrija Demčenka ni “opasuljili”, a nokautirao ih je Vuk Striković u 66. minutu.

Sjevnula je brza kombinacija Kajevića i Jana Puleia po desnoj strani. Argentinac je ubacio loptu na bliži ćošak peterca, a Striković je “bocnuo” preko palog portugalskog golmana za 0:2.

Tuzani i pored trijumfa moraju biti maksimalno koncentrisani i “našpanovani” u revanšu jer Dinamo u svojim redovima ima osam internacionalaca, fudbalere iz Portugala, Brazila, Albanije, Španije, Senegala, Albanije i Gambije i natjerali su crveno-crne da se brane praktično cijelim tokom meča.

Levan Karabadze je odmah na startu pokušao sa distance, lopta zakačila defanzivca Tuzana i prošla pored stative.

Velike probleme je odbrani ekipe Milorada Pekovića u prvom poluvremenu zadavao Onore Gomis. Brzonogi Senegalac je u 20. minutu šutirao iskosa pored gola, samo tri minuta kasnije polumakazicama, sa desetak metara, u golmana Igora Nikića. Ofanzivac Policajaca je u 27. minutu pokušao glavom sa peteraca, čuvar mreže crnogorskog šampiona odbranio.

Domaćini su nakon odmora još žustrije krenuli ka golu Dečića. Žan Vitor je u 48. minutu nadoskočio Drešaja i glavom šutirao tik pored gola. Pored stative su “fijukale” lopte i nakon šuteva Vladimera Mamučašvilija i Pate Gudašaurija.

Što se tiče Tuzana, prije pogodaka, zaprijetili su tek u 40. minutu, ali je udarac Kajevića završio visoko preko prečke. U sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena Striković se našao u dobroj poziciji nakon asistencije Stefana Milića. Ipak, njegov udarac je izblokiran.

Nakon golova Dečića, Dinamo je nastavio sa ofanzivom, ali je odbrana, predovođena Nikićem i novim pojačanjem na mjestu štopera, iskusnim Žarkom Tomaševićem, odlično funkcionisala, za razliku od mečeva sa TNS-om u kvalifikacijama za Ligu šampiona.

Odradio je svoj dio posla i Drešaj, koji je u trećem minutu sudijske nadoknade izbio loptu ispred usamljenog Gomisa, poslije udarca Bubakara Tambedua i parade golmana Dečića.

1 klik – 100 freebet-ova! Registruj se na meridianbet.me i pokupi najbolji poklon dobrodošlice!