Debakl rukometašica Srbije od Danske: Protiv Slovenije potrebna ubjedljiva pobjeda

0

Rukometašice Srbije su poslije poraza od Švedske (21:27), preživjele debakl od Danske 21:34 (11:18), pa više ne drže u svojim rukama sudbinu oko plasmana u drugi krug Evropskog prvenstva. Da bi zauzele treće, pretposlendje mjesto u grupi i izborile glavnu rundu a da ne zavise od drugih izbabranice Uroša Bregara će u utorak od 18 časova morati da savladalju domaćina Sloveniju u Celju sa najmanje osam golova razlike. Ukoliko Srpkinje savladaju izabranice Dragana Adžića sa manjom zalihom moraće da se nadaju pobjedi Švedske ili makar remiju selekcije “tri krune” u duelu sa Danskom, koji počinje dva i po sata kasnije.

Srbija je kao i protiv Švedske imala mnogo problema sa izuzetno pokretljivom odbranom Danske i sjajnom Sandrom Toft na golu. Spore su bile izabranice Uroša Bregara u napadu, uporno su gurale loptu na pivota, koji praktično ni jednu nije mogao da prihvati, a kamoli da ugrozi mrežu rivalki. Realizacija napada Srbije u prvom poluvremenu je bila svega 10 posto. Danska je gotovo sve greške kaznila lakim golovima iz tranzicije, brzim centrom, pa je na poluvremenu imala kapital od sedam golova (18:11).

Srbiji je kao i protiv Švedske trebalo čudo u nastavku meča, kako bi stigla do pozitivnog rezultata. Nije uspjela u tome.

Dansku su do prve pobjede u Celju predvodile Brotman Hejndal, Trine Jensen, Mete Trenborg i Andrea Hansen sa po četiri gola. Kod Srbije, bolje od ostalih, bile su Jovana Stojiljković sa šest,  Anđela Janjušević sa četiri i Jelena Lavko sa dva gola.

Sa igrom iz prva dva kola Srpkinje neće imati što da traže protiv domaćih rukometašica, a jedina nada im može biti ta što su savladale Sloveniju na poslednja dva velika takmičenja.