De Hea odbranio dva, Menjan jedan penal: Fiorentina savladala Milan

0

Dugo će ljubitelji fudbala u Firenci prepričavati večerašnji meč, poslednji u sedmom kolu italijanske Serije A, u kome su fudbaleri Fiorentine pobijedili ekipu Milana.

Utakmica na stadionu „Artemio Franki“ završena je rezultatom 2:1 (1:0).

Meč su obilježila čak tri odbranjena penala, dva u prvom i jedan početkom drugog poluvremena. Prvi je odbranio golman gostiju Majk Menjan, druga dva domaći čuvar mreže i bivši as Mančester Junajteda, David De Hea.

U 20. minutu sudija Luka Paireto dobio je poziv iz VAR sobe zbog sporne situacije na ivici šesnaesterca u kojoj su učestvovali Dodo iz Fiorentine i igrač Milana Teo Ernandes. Francuz je zakačio omalenog Brazilca, koji je teatralno pao, činilo se da je kontakt bio minimalan, međutim arbitar je nakon odgledanog snimka pokazao na bijelu tačku.

Penal je izveo mladi Moize Kin, doskorašnji fudbaler Juventusa, ali je kao pobjednik izašao Majk Menjan, uhvatio je „živu loptu“.

Ljubičasti tada nisu tada postigli gol, ali jesu u 35. minutu, a strijelac je bio Jasin Adli, fudbaler Milana prosleđen Fiorentini na godinu dana.

Ovaj 24-godišnji Francuz je prethodne dvije sezone igrao za Rosonere, a od ljetos igra za tim iz Firence. Postigao je efektan gol, ali osjećanja su mu bila pomiješana. Nije slavio u trenutku kad je zatresao mrežu dojučerašnjeg saigrača Menjana. Samo je podigrao ruke u znak izvinjenja.

Ekipa Milana je imala veliku priliku da izjednači u nadoknadi prvog poluvremena, ali je David De Hea uspio da „pročita“ Tea Ernadesa i odbrani penal.

U 56. minutu novi podvig De Hee, penal je skrivio indisponirani Mojze Kin, kazneni udarac izveo je Temi Ejbraham, ali je Španac ponovo sačuvao svoju mrežu.

Pravi podvig 33-godišnjeg bivšeg golmana Atletiko Madrida i Mančester Junajteda.

Međutim, samo četiri minuta kasnije nije mogao ništa: loptu je nabacio Teo Ernandes, a Kristijan Pulišić je elegantno poslao iza leđa Davida De Hee – 1:1.

Oba tima su u međuvremenu propusila nekoliko dobrih situacija, da bi u 73. minutu Albert Gudmundson preciznim udarcem ponovo doveo Fiorentinu u vođstvo – 2.1.

Utakmica je bila napeta, puna tenzija, pa je u 85. minutu crveni karton dobio trener Fiorentine, Rafaele Paladino, a po završetku utakmice i kapiten Rosonera Teo Ernandes.

Srpski reprezentativci nisu bili učesnici ovog spektakla. Strahinja Pavlović je presjedio meč na klupi Milana, dok Luka Jović nije bio u protokolu.

Nakon poraza Milan je šesti na tabeli sa 11 bodova, Fiorentina je sa bodom manje na 11. mjestu.

U narednom kolu Fiorentina ide u Leće, dok Milan dočekuje Udineze.

Jedan klik te dijeli od najboljeg bonusa dobrodošlice. Registruj se na meridianbet.me i preuzmi 100 freebet-ova + 100% bonusa na prvi depozit!