Piše: Goran Danilović, predsjednik Ujedinjene Crne Gore
Šta je u ovoj zastavi prijeteće?
Sta je tu anticrnogorsko?
Čiji je ovo identitet?
Jesmo li na ovoj trobojci makar 100 godina mijenjali samo aplikacije?
Kako nas je to podijelila naša zastava?
Zašto smo se odrekli svojih narodnih boja?
Je li ovo naš dojučerašnji crnogorski svijet ili nije?
Treba li da se odreknemo svojih predaka da bismo s ponosom mogli reći da smo ničiji?

