Piše: Goran Danilović, predsjednik Ujedinjene Crne Gore

Dragi moji.

Rado bih učestvovao u kakvoj dobro pripremljenoj javnoj debati na istorijske teme sa kolegama iz opozicije.

Naravno, ne sa pretenzijom da držim istorijski čas jer za to nemam kvalifikacije, ali sa namjerom da razobličim gomilu laži na kojoj se gradi jedna sramna politika, svakako i sa zadovoljstvom. Ipak, nije vrijeme.

Ipak, izuzev ličnog zadovoljstva ne bih postigao mnogo.

Vrijeme je da mi koji smo dobili većinu 30. avgusta dokažemo da se sadašnjost može i mora urediti drugačije.

Vrijeme je da se živi i radi, sada, a ne sjutra.

Ne smije se nasijedati na DPS mangupluk.

O njihovoj verziji prošlog sve im je rečeno – uzaludna je bila i krađa i svađa.

 

Zato, prvo da utvrdimo normalnu i poštenu državu, pa će se laži udaviti same.

Ovdje se riječima više ne može nikome dokazati – potrošene su i one najljepše.

Politika mora početi da se bavi onim što je danas i sjutra, a pametniji i bolji od nas će rješavati rebuse prošlog.

Naravno, to ne znači da minulo nije važno, naprotiv. Ali, moramo pokazati da za razliku od njih ne zloupotrbljavamo istoriju nego je nosimo sa sobom gradeći svoju sadašnjicu od svega lijepog što je bilo i onog što danas može biti lijepo.

Da Crnu Goru ne prilagođavamo sebi nego da se mi prilagodimo njoj.

Tagovi