Piše: Goran Danilović
Na muci se poznaju junaci.
Dužni smo, kao većina, da spasimo obraz, da branimo istinu na svakom mjestu ali i da čuvamo pobjedu od 30. avgusta. I iz najtežih prilika mudri ljudi nađu izlaz.
Neću sebi dopustiti luksuz da se na našem dubokom nesporazumu ponovo oživi tragična politika minule vlasti.
Teško je, ali tražimo i naći ćemo izlaz.
Treba javno jedni drugima da kažemo sve – ja sam to već obavio prema Vladi i premijeru, ali i da se sastanemo i pokažemo zrelost koju ljudi očekuju.
Ili će svi uvidjeti svoje greške ili će nas „političke hijene“ i „podzemlje“ ponovo odvući na dno.
Zato, glavu gore i da nastavimo tu gdje smo sada zbog pojedinačnih neodgovornosti, zastali.
Da sačuvamo ljude, njihovo dostojanstvo i prije svega budućnost za ovu namjerno raspolućenu državu
