Alfa i omega Centra za građansko obrazovanje Daliborka Uljarević danas je još jednom demonstrirala zavidnu dozu nepoznavanja demokratskih tekovina koje je izučavala širom zapadne hemisfere.
NVO tajkun(ica) i monopolist(ic)a saopštila je da je izglasavanjem izmjena i dopuna Zakona o predsjedniku brutalno prekršen Ustav, kojeg se sjeti samo onda kada Milu Đukanoviću i njegovom DPS-u „dogori do nokata“. Ova pripejd promotorka vladavine prava, umjesto da se zapita zbog čega se zatvor u Spužu puni DPS-ovim kadrova iz pravosuđa, kao glavni problem u društvu vidi Aleksandra Vučića.
Uljarević je ocijenila da unutar parlamentarne većine, gle čuda, samo Demokrate nisu pod kontrolom Aleksandra Vučića i da bi, možda, imajući u vidu da je jasna opasnost od izolacije svih koji nijesu poslušali preporuke Venecijasnke komisije i Brisela, stranka Alekse Bečića mogla da se predomisli i povuče podršku izmjenama Zakona o predsjedniku.
Još samo kada bi ova NVO profiterka prosvijetlila Demokrate i ukazala im na koji to demokratski način bi mogli da povuku podršku aktu koji je juče izglasan u Skupštini. Neka Daliborka pozove poslanike Demokrate na čas dopunske nastave iz Uvoda u demokratiju i istima citira izvode iz stručne literature (koju je koristila za vrijeme višedecenijskog usavršavanja od tuđinskog Beograda, preko Njemačke, Oksforda, Norveške sve do SAD-a) koji omogućavaju naknadno povlačenje podrške izglasanom zakonskom aktu.
Takođe, učiteljica demokratije neka objasni svim političkim partijama koje nisu pod kontrolom Aleksandra Vučića u kojoj toj zapadnoj demokratiji predsjednik države odbija da dodijeli mandat za sastav vlade osobi iza koje nedvosmisleno stoji parlamentarna većina na osnovu izborne volje građana iskazane na parlamentarnim izborima.
Ukoliko Daliborka uspije da pronađe formulu za izvođenje ove „demokratske“ vratolomije, odustaćemo od savjeta da poput „Bebe Guskića“, lika u kultnom crtanom filmu, pocijepa sve stečene diplome od „okupatorskog“ Beograda, preko sveučilišta u Splitu do usavršavanja u SAD-u.
U nastavku ćemo nabrojati visokoobrazovne ustanove i kurseve na kojima je Daliborka Uljarević mogla steći uvid u demokratski zahvat koji predlaže Demokratama da patentiraju u Crnoj Gori.
Daliborka Uljarević je diplomirala na Odsjeku za međunarodne odnose Fakulteta političkih nauka Univerziteta u Beogradu, odslušala postdiplomske Evropske i jugoistočnoevropske studije na Univerzitetu Crne Gore, a trenutno magistrira na Pravnom fakultetu. Specijalizirala je Lokalnu samoupravu i civilno društvo na Teodor Hojs akademiji (Njemačka), Uporedno medijsko pravo i medijske politike na Univerzitetu u Oksfordu (UK), Regionalnu saradnju i evropske integracije na Univerzitetu u Splitu (COIMBRA program), Političke i ekonomske sisteme u organizaciji Karlovog i Džordžtaun univerziteta (Češka republika), a Demokratiju, ljudska prava i upravljanje konfliktima na Nansen akademiji (Norveška). U okviru programa Marshall Memorial Fellowship namijenjenog evropskim polaznicima (GMF), usavršavala se u SAD, kao prva učesnica tog programa iz Crne Gore. Kroz dodatne studijske posjete boravila je u Poljskoj, Belgiji, Holandiji, Mađarskoj, Sloveniji, Francuskoj, Jermeniji, Austriji, Latviji, Ukrajini, Kipru, Turskoj i Jordanu. Prošla je kroz niz programa alternativnog obrazovanja u oblasti razvoja organizacijskih kapaciteta i demokratskog rukovođenja. Često je angažovana u svojstvu ekspertkinje na projektima koje vode UNDP, EURECNA, OEBS, UNIFEM, Sida, REC, ECOSOC, Freedom House, itd. Od 2001. do 2005. radila je kao savjetnica za politička i medijska pitanja u kancelariji Savjeta Evrope u Podgorici. Bila je jedna od osnivačica i direktorka Nansen dijalog centra u Crnoj Gori (do 2002). Tokom 1999. i 2000, bila je angažovana kao lokalna producentkinja za BBC World. Prije toga, radila je u Misiji OEBS-a u Crnoj Gori i u Međunarodnoj fondaciji za izborne sisteme iz Vašingtona, u Srbiji i Crnoj Gori. Tokom studija, bila je aktivna učesnica i portparolka Studentskog protesta 96/97 u Beogradu. U Crnoj Gori, članica je upravnog odbora Instituta Alternativa (IA) i Centra za razvoj nevladinih organizacija (CRNVO), a bila je članica UO koalicije NVO “Saradnjom do cilja”. Na regionalnom nivou, članica je Zapadnobalkanskog savjetodavnog komiteta globalne Fondacije za otvoreno društvo (OSF), Zapadnobalkanske strateške grupe Heinrich Boel fondacije, u okviru Koalicije za REKOM članica je Regionalnog savjeta, a takođe je članica Savjetodavnog odbora Gej Strejt Alijanse sa sjedištem u Beogradu. Od 2012. do 2016. bila je članica Savjeta za zaštitu od diskriminacije Vlade Crne Gore.
Koautorka je publikacija: Vrijednosne orijentacije i nivoi društvenog aktivizma studenata Crne Gore; 21 priča o demokratiji; Upoznaj Evropsku uniju; Indeks civilnog društva u Crnoj Gori – Slaba tradicija, neizvjesna budućnost; Kako unijeti rodnu dimenziju u ustave (komparativna studija sa studijama slučaja u odabranim ustavima); Javna uprava u Crnoj Gori – šeme plata, sistem nagrađivanja i mogućnosti profesionalnog usavršavanja u zakonu i praksi; Ni manje ni više, jednaka prava za sve – analiza pozicije LGBT osoba u crnogorskom društvu; Žene u politici – pregled najboljih evropskih politika i praksi u osnaženju žena za političku participaciju, uključujući uticaj kvota; Evropa u mom gradu – civilno društvo, lokalne samouprave, građani i građanke – uloga i mjesto u procesu evropskih integracija, stavovi i percepcije građana o integrativnim procesima; Evropa u mom gradu – o čemu pregovaramo i što nam pregovori sa EU donose; Počistimo korupciju: kreni od svoje ulice!; Kratki vodič kroz zakonodavni i institucionalni okvir zaštite ljudskih prava u Crnoj Gori; Akademska čast na crnogorski način – plagijati u Crnoj Gori i njihovo (ne)procesuiranje; Univerzitetski zidovi – analiza transparentnosti rada visokoobrazovnih ustanova u Crnoj Gori; Savjest sedme sile – samoregulacija medija u Crnoj Gori; Kontrolisani haos u regulaciji elektronskih medija – rad Agencije za elektronske medije; i urednica brojnih publikacija iz oblasti demokratije, ljudskih prava i evropskih integracija. Odlično govori engleski i francuski, služi se italijanskim, a učila je i persijski jezik.
Kakva joj je ogrlica kao da je rasno pseto.
OVO SE U NARODU ZOVE IZDAJNIK ILI STRANI PLACENIK ! STARA IZREKA :“POJELO JOJ DU.E GLAVU“!
Greska…ovo se se zove RUZNA ZENA.
Ova izgleda
kao da je zena stavila cup na glavu.Izuzetno ruzna zena.
Kakva je ovo ćurka
Pogle prikaze pi.
Gdje je kupila diplome ?
Kad je stigla da obiđe toliko „obrazovnih“ ustanova i ko je sve to finansirao? Bilo bi neophodno na 50 godina zabraniti svima koji su u inostranstvu bilo šta studirali ili usavršavali, kurseve pohađali, osim prirodnih nauka, da obavljaju javne funkcije i djelatnosti u državi. Većih avetinja i štetočina od njih nema.