Čukarički uzdignute glava nakon poraza od Viole

0

Fudbaleri Čukaričkog u četvrtom kolu Grupe F Lige Konferencije poraženi su od Fiorentine 1:0.

Čukarički je i matematički ostao bez šanse da dočeka proljeće u Evropi. Ali za razliku od prethodna tri duela, sada ekipa Igora Matića uzdignuta čela može da napusti stadion Dubočice i može se prvi put u ovom ciklusu reći da je odigrala onako kako bi trebalo da igra tim u Ligi Konferencije.

Nažalost, trenutak odluke dogodio se već u šestom minutu. Enzola je pobjegao odbrani Čukaričkog, našao se u situaciji jedan na jedan sa golmanom Filipovićem. Ovaj ga je oborio i sudija Šreder je dosudio penal. Siguran sa bijele tačke bio je upravo Enzola za 1:0.

Fiorentina je tražila i drugi gol, napadala je. Međutim, nisu to bile situacije u rangu stopostotnih. Ali i Čukarički je par puta ozbiljno zaprijetio. Ipak, najbolju priliku Brđani su propustili na maltene samom početku drugog poluvremena.

Odlično su domaći izveli kontranapad u 52. minutu. Lopta je stigla do Kovača, koji je bio neometan sa par metara po sredini. Ali je šutirao visoko preko gola i tako je otišla u nepovrat najbolja šansa na utakmici.

Do kraja utakmice bilo je pokušaja na obje strane, ali šanse poput Kovačeve nije bilo i na kraju je ostalo 1:0 za tim iz Firence.