CSKA i Avramović tijesno savladali oslabljenu Zvezdu

0

Košarkaši CSKA savladali su Crvenu zvezdu u okviru VTB Superkupa rezultatom 94:92 (23:11, 23:25, 26:26, 22:30). Crveno-bijeli su igrali bez Miloša Teodosića, Nemanje Nedovića, Rokasa Gedraitisa i Džoela Bolomboja.

Moskovljani su vodili tokom većeg dijela utakmice, i to dvocifrenom razlikom, ali se u poslednjoj dionici Crvena zvezda vratila u meč.

Zvezda je sporo ušla u meč. Košarkaši CSKA su pogađali u prvoj dionici, raspoložen je bio i bivši košarkaš Partizana, Aleksa Avramović.

Minus koji su crveno-bijeli imali iz prve dionice održavao se i do kraja prvog poluvremena. Uroš Plavšić je podizao ekipu poenima, obično na asistencije Kodi Miler Mekintajera, ali je na poluvremenu ipak domaća ekipa imala dvocifrenu prednost, uprkos tome što je Zvezda u jednom trenutku prišla na pet poena razlike.

Ponovo su Beograđani spustili prednost CSKA u trećoj dionici na dva posjeda, ali je Avramović uz poene Vera napravio novu dvocivfrenu prednost Moskovljana sa kojom su ušli u poslednju dionicu.

Vratila se Zvezda u poslednjoj četvrtini i posle samo tri munuta igre došla do izjednačenja posle pet vezanih poena Jaga, a potom i u prednost, prvi put od početka utakmice. CSKA je sa linije penala odbio nalet Crvene zvezde i u poslednja tri minuta ušao sa prednošću od šest poena.

Moskovljani su u finišu bili mirniji i koncentrisaniji, iskoristili su pametno bonus Crvene zvezde i slavili na kraju. Aleksa Avramović imao je 16 poena za 22 minuta na parketu.

Za Crvenu zvezdu: Kenan 18 (6/11 iz igre), Davidovac 7, Kalinić 7, Miler Mekintajer 7 (7 as), Mitrović 9 (4/4 iz igre), Daum 3 (6 sk), Dobrić 12, Ilić, Kostić, Lazić, Plavšić 21 (6/8 iz igre), Dos Santos 5 (4 as).