Crveni startovali tijesnom pobjedom

0

Muška juniorska reprezentacija savladala je Bugarsku rezultatom 79:77 na startu B prvenstva Evrope u Skoplju.

Sam početak meča nagovijestio je da će se gledati prilično izjednačen i neizvjestan duel – čak 10 puta u prvoj četvrtini mijenali su se timovi u vođstvu, a najveća razlika bila je tri poena, kada je Vladislav Stanev u 6. minutu pogodio za 17:14.

Slično je bilo i u nastavku, ali je Crna Gora u 15. minutu, nakon trojke Lazara Čarapića, stekla pet poena prednosti (36:31). Ipak, na dva i po minuta prije kraja prvog poluvremena, Bugarska je preokrenula na 41:38, ali su naši kadeti poenima Luke Đurovića otišli na odmor sa minimalnim vođstvom – 42:41.

Poslije trojke Teodora Trifonova u 25. minutu Bugarska je prvi put stigla do plus (56:49). Ekipa Marka Sekulića je ekspesno odreagovala, serijom 10:2, koju je zaključio Lazar Čarapić uspjeli smo da preokrenemo (59:58), a u 34. minutu da steknemo pet poena viška – 69:64. Tek tada uslijedila je drama. Veoma bitan momenat dogodio se na 2.12 minuta prije kraja kada je Andrija Vujačić pogodio trojku za 78:74.

Bugari se nisu predavali, 14 sekundi prije kraja su da prišli na 77:78. Ipak, Marko Radunović je tri sekunde prije kraja izborio faul, pogodio jedno od dva bacanja i ovjerio pobjedu.

U drugom meču A grupe Slovačka je savladala Holandiju 69:64. U prvom kolu naše grupa slobodna je bila selekcija Rumunije.

Sjajnu partiju pružio je Luka Đurović, koji je ostvario dabl dabl učinak (19 poena, 14 skokova), dok je Marko Radunović pored 12 poena, dodao osam skokova, a isti košgeterski učinak imao je Andrija Vujačić. Dvocifren je bio još Maruan Čičić sa 10 poena. U strijelce su se upisali još Lazar Čarapić sa devet, Aljoša Drašković sa osam, Šefćet Bećiragić sa četiri, Vladimir Komnenović sa tri i Denil Krnić sa dva poena.

1 klik – 100 freebet-ovaRegistruj se na meridianbet.me i pokupi najbolji poklon dobrodošlice!