„Crvene“ od minus 18 do opstanka u A diviziji

0

Mlada ženska košarkaška reprezentacija Crne Gore savladala je danas selekciju Mađarske 76:68 u meču za 13. mjesto na Evropskom prvenstvu u Litvaniji, čime su u direktnom okršaju za opstanak uspjele da sačuvaju mjesto u A diviziji.

Crna Gora je imala 18 poena zaostatka u prvom poluvremenu – Dominika Ba pogodila je u 18. minutu za 48:30, čime je djelovalo da su izabranice Vladana Radovića pred nemogućom misijom.

Ali, u nastavku su Crnogorke odigrale maestralno. Prvo su u 26. minutu prišle na 57:50, a nakon trojke Milene Bigović bilo je 58:55 pred odlučujući dionicu.

U 32. minutu Lana Vukčević donijela je egal 58:58, da bi odmah zatim Jovana Savković donijela preokret (60:58).

Uslijedila je velika drama, igra koš za koš, da bi dva minuta prije kraja, nakon maestralne asistencije Savković, Bigović pogodila za 68:66. Na 1.34 prije kraja Holc je donijela neriješen rezultat 68:68, ali Crnogorke se nijesu usplašile.

Na 77 sekundi do kraja Savković je pogodila trojku kao suzu, da bi nakon ukradene lopte Atine Radević i Bigović pogodila trojku na 59 sekundi prije isteka vremena za 74:68. Poslije sjajne odbrane, Savković je pogodila dva bacanja za 76:68, čime je veliko slavlje moglo da počne.

Jelena Bulajić postigla je 30 poena, Jovana Savković dodala je 18, Milena Bigović 15, Lana Vukčević 8 uz 12 skokova.

Tako je naša reprezentacija pored brojnih problema u veoma jakoj konkurenciji uspjela da ispuni primarni cilj i izbori opstanak.

Ukoliko nemaš meridianbet.me nalog, registruj se i to uz najveći bonus dobrodošlice – 100€ BEZ IKAKVIH USLOVA.