Crnogorski vaterpolisti u trećoj četvrtini potopili Australiju

0

Vaterpolisti Crne Gore su savladali u Kotoru selekciju Australije 15:11 (3:5, 4:2, 6:0, 2:4) u generalnoj probi za prvi turnir Svjetskog kupa u Podgorici.

Presudila je treća dionica koju su „crveni“ riješili u svoju korist rezultatom 6:0.

Izabranici Vladimira Gojkovića su tokom prvog poluvremena igrali sa puno oscilacija. Nakon vođstva 2:1 i 3:2, došlo je do velikog pada u igri i četiri primljena gola zaredom (3:6). Otrijeznila je protivnička serija domaće. Zbili su redove i serijom 4:0 preokrenuli na 7:6. Nejtan Pauer je izjednačio pred odlazak na odmor.

U drugom poluvremenu Oziji nisu imali šanse, prvi gol su postigli tek na startu četvrte dionice, kada je na semaforu već pisalo 13:7.

CRNA GORA – AUSTRALIJA 15:11 (3:5, 4:2, 6:0, 2:4)

Bazen: „Zoran Džimi Gopčević” u Kotoru. Sudije: Mišković (Crna Gora) i Bartels (Australija).

CRNA GORA: Đurović, Mršić 2, Đ. Radović, Averka 4, Banićević 1, D. Radović 3, Mačić, Gardašević 1, Perković 1, Ćetković 1, Korać 1, V. Radović, I. Radović, Stanojević, Drašković.

AUSTRALIJA: Hedžis, Marsden 1, Dž. Ford, Negus, Pauer 4, Lambi, Bajrnes, Berehulak, E. Ford 1, T. Put, Č. Put 1, Edvards 1, Porter, MekDženet 1, Nejgl 2.