Crnogorski pioniri polovični u Bugarskoj

0

Pionirska reprezentacija Crne Gore poražena je u drugom prijateljskom meču od Bugarske rezultatom 2:1.

Domaći su poveli u 47. minutu, kada je Vladimir Rečev iskoristio prostor koji mu se ukazao i sa nekoliko metara zatresao mrežu ,,sokolića“.

Izjednačenje je stiglo u 60. minutu, kada je Luka Vušurović iskoristio asistenciju Miloša Lakovića.

Naša selekcija je imala nekoliko prilika za preokret, međutim, za te promašaje je kažnjena u 68. minutu. Tada je Krasimir Janakijev pogodio sa nešto više od desetak metara sa lijeve strane.

Svi dječaci dobili su šansu da nastupe u ovom dvomeču, osim jednog koji se požalio na povredu. U dva meča igrala su dva različita tima i danas se javljaju identične greške kao i u prvom susretu. Ogroman broj grešaka uslovio je da rezultat danas bude ovakav, protiv protivnika koji nije bolji tim. Danas nismo imali sreće, jer smo kod rezultata 1:1 imali priliku da potpuno preokrenemo utakmicu u svoju korist, kada smo pogodili prečku. Dječaci su još mladi, tek selektirani i za očekivati je sve ovo što sam već naveo. U narednom periodu do kraja ove godine, očekuje nas turnir sa četiri utakmice, na kojima ćemo nadam se uspjeti da ispravljamo stvari koje su nam se dešavale u ova dva meča sa Bugarskom, rekao je selektor Minja Ljumović.

BUGARSKA – CRNA GORA 2:1 (0:0)

Trening centar FS Bugarske, Sofija. Sudija: Stojan Arsov (Bugarska). Strijelci: 1:0 – Vladimir Rečev 47′, 1:1 – Luka Vušurović 60′, 2:1 – Krasimir Janakijev 68.

BUGARSKA: Alek Zdravkov, Anton Daskalov, Vitomir Todorov, Aleksander Dinev (od 41. Vladimir Rečev), Ilija Antonov (od 41. Daniel Gospodinov), Nikolaj Nedelčev (od 41. Krasimir Janakijev), Ivan Mitov (od 41. Manol Dančev), Vasil Kirov, Tomi Hađijev, Kristijan Mitrušev, Kalojan Medev.

Selektor: Vladislav Vutov.

CRNA GORA: Vasilije Petrović Njegoš, Uroš Jošanović (od 61. Danilo Kovačević), Luka Kuč, Darko Matanović (od 56. Amar Suljević), Lazar Bulatović (od 41. Nikola Vukoje), Mihajlo Radović (od 61. Danilo Kisić), Nikola Milačić (od 41. Aleksa Caušević), Nemanja Kljajević (od 41. Miloš Laković), Radomir Milić (od 61. Uroš Samardžić), Janko Ilić (od 41. Luka Vušurović), Matija Mrđenović (od 71. Pavle Radusinović).

Selektor: Minja Ljumović.