Crnogorski kadeti poraženi nakon produžetaka

0

Kadetska košarkaška reprezentacija Crne Gore poražena je danas od Holandije 74:73 nakon produžetka u okviru 2. kola grupe C na Evropskom prvenstvu B divizije u Skoplju.

Holandija sada ima maksimalan učinak, dok je Crna Gora nakon dva kola na polovičnom skoru.

Sam početak meča, koji je donio egal i česte promjene vođstva, garantovao je da će se gledati neizvjestan duel. Crna Gora je nakon preokreta povela 14:10, zatim je Ivelja pogodio za 18:13, da bi Đukanović stavio tačku na prvu dionicu za prednost 20:15. Ipak, u drugom periodu nijesmo imali tako dobru odbranu, Holandija je postigla čak 31 poen i napravila preokret. Crna Gora je u 14.minutu imala minimalnu prednost 26:25, a onda je Holandija napravila preokret i na poluvremenu imala +8 (46:38).

Naši kadeti uspjeli su da preokrenu i da nakon dužeg vremena ponovo povedu u 26.minutu, kada je Đukanović pogodio za 50:48. Uslijedila je drama, Holandija je uglavnom bila u plusu, a onda je Đukanović u 39.minutu pogodio za 70:70. Oba tima imala su priliku da trijumfuju, ali se otišlo u produžetak. U dodatnih pet minuta Holandija je vodila, a u posljednjem napadu Đukanović promašio šut za pobjedu.

Upravo je Đukanović bio najefikasniji sa 18 poena, a imao je nevjerovatnih 26 skokova i 5 ukradenih lopti. Mićković je ubacio 15, koliko je postigao i Stanković, koji je uz to dodao i 16 skokova. U strijelce su se upisali još Veković 8, Brnović 7, Mugoša 6, Bajčeta 3, Ivelja 1.

Crna Gora sjutra od 15 časova igra protiv Češke.

1 klik – 100 freebet-ova! Registruj se na meridianbet.me i pokupi najbolji poklon dobrodošlice!