Crnogorski kadeti nakon preokreta poraženi od Škotske

0

Kadetska reprezentacija Crne Gore još jednom je prikazala dobru igru u elitnoj rundi kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, ali nije uspjela da savlada ni Škotsku.

Nakon remija sa Islandom (0:0), ,,sokoli“ su danas poraženi od Škotske rezultatom 2:1. Crna Gora je imala vođstvo, šanse za uvećanje te zalihe, a na kraju je kažnjena za promašaje.

Start utakmice bio je gotovo idealan za Perišićev tim. Poslije 12 minuta igre, Marko Perović je zatresao mrežu protivnika na asistenciju Andreja Camaja.

Samo tri minuta kasnije, Vasilije Adžić je lobovao golmana, ali je na let lopte uticao i jak vjetar, pa je završila pored gola. Adžić je ponovo bio u dobroj prilici u 22. minutu, međutim, malo je oklijevao, što je protivnički defanzivac iskoristio i izblokirao ga. Nedugo potom, lopta po desnoj strani dolazi do Danila Vukanića, koji je takođe izblokiran.

Tri minuta prije kraja prvog dijela, Denijel Kamings je iskoristio prostor koji su mu ostavili igrači Crne Gore i bez većih problema savladao Ognjena Milovića.

Ubrzo po povratku sa odmora, Tomislav Turović je dobro prošao po svojoj strani, zatim centrirao, a Marko Perović probao glavom. Ipak, siguran pogodak spriječio je jedan od defanzivaca Škotske, koji je bio na gol liniji.

Marko Perović i Adžić su odlično kombinovali u 60. minutu, Perović je dodao do Vukanića, koji je šutirao pored stative. Desetak minuta kasnije Adžić je dobro pronašao Camaja, ali je blokiran u posljednjem trenutku.

U jeku incijative Crne Gore, Škoti su došli do preokreta i pobjede. Ovog puta, lošu intervenciju defanzivaca ,,sokola” iskoristio je Bobi Meklaki.

CRNA GORA – ŠKOTSKA 1:2 (1:1)

Međunarodni sportski kampus, Kardif. Sudija: Radoslav Gidženov (Bugarska). Strijelci:

1:0 – Marko Perović 12, 1:1 – Denijel Kamings 42, 1:2 – Bobi Meklaki 82. Žuti kartoni: Turović (Crna Gora), Frajel, Grent, Juri (Škotska). Crveni karton: Bodin Tomašević u 85. minutu (Crna Gora).

Crna Gora: Ognjen Milović, Tomislav Turović, Bojan Damjanović, Bodin Tomašević, Lazar Maraš, Vasilije Adžić, Miloš Maraš, Andrija Bulatović (od 88. Marko Tadić), Andrej Camaj (od 90. Pavle Pićurić), Marko Perović, Danilo Vukanić.

Škotska: Rori Mahadi, Lejton Grent, Dilan Smit, Marej Kembel, Lenon Miler, Bejlo Rajs, Roko Frajel (od 80. Kajl Juri), Mičel Frejm, Džejkob Mekintajer (od 65. Rori Meklaud), Rudi Alan Molotnikov (od 65. Bobi Meklaki), Denijel Kamings (od 80. Lenon Konoli).