Crnogorski kadeti ispali u četvrtfinalu Evropskog prvenstva B divizije

0

Kadetska košarkaška reprezentacija Crne Gore igraće za plasman od 5. do 8.mjesta na B prvenstvu Evrope u Skoplju.

U najvažnijem meču šampionata izabranici Demira Kalića poraženi su od Švajcarske 79:72 u okviru četvrtfinala, čime je izgubljena šansa da se ova generacija bori za A diviziju, već slijedi razigravanje za plasman.

Naši kadeti dobro su otvorili meč – nakon tri mnuta igre bilo je 10:3, a zatim i 17:11. Švajcarska je prijetila, topila zaostatak, a u 13.minutu Pariat je pogodio 28:26. Crna Gora je održavala prednost, ali nije mogla da stekne opipljivije vođstvo, dok je na poluvremenu bilo samo 36:35.

Švajcarska je u 22. minutu prvi put preokrenula (41:39), a seriju 13:2 u 25. minutu zaključio je Zumstein, koji je pogodio za +9 (51:40). Naša reprezentacija imala je u tim momentima dosta problema, nije mogla da realizuje otvorene šuteve, a Švajcarci su i na tri i po minuta imali ponovo +9 (54:45). Đukanović Stanković za manje od minut vezali su dvije trojke (53:54), da bi Veković pogodio za tri i donio egal na kraju trećeg perioda – 58:58.

Sjajan šuterski period sa spoljnih pozicija nastavljen je i početkom četvrte četvrtine, kada je Mićković pogodio za preokret – 61:60. Uslijedila je rezultatska klackalica, pa je bilo jasno da slijedi dramatičan finiš. Švajcarska je na 5.33, preko sjajnog Rebeteca stigla do 72:64. Ivelja je trojkom u 37.minutu sačuvao nadu našoj selekciji (70:75). Crna Gora igrala je sjajnu odbranu, Švajcarci su bili bez rješenja u napadu, ali Ivelja i Veković nijesu to iskoristili da dodatno smanje zaostatak.  Vjerovatno trenutak odluke dogodio se na 70 sekundi prije kraja, kada je Čokara pogodio težak šut za sedam razlike (77:70).

Dušan Stanković bio je najefikasniji sa 18, uz 12 skokova, a je dabl dabl upisao i Đorđe Đukanović (po 12 poena i uhvaćenih lopti). Jakša Mićković dodao je 12, a dvocifren je bio i Miloš Veković sa 11. U strijelce su se upisali još Maksim Brnović Lazar Bajčeta sa po sedam, Vuk Ivelja sa tri i Balša Mugoša sa dva poena.

Crna Gora će danas od 16 sati na startu faze za razigravanje od 5. do 8.mjesta igrati protiv poraženog iz meča Rumunija – Švedska.

1 klik – 100 freebet-ova! Registruj se na meridianbet.me i pokupi najbolji poklon dobrodošlice!