Crnogorke maksimalne protiv Gruzije

0

Sjajnu partiju pružile su odbojkašice Crne Gore pred domaćom publikom i bez dileme slavile maksimalnim rezultatom protiv Gruzije 3:0 (25:19, 25:9, 25:16), u trećem kolu grupe B CEV Srebrne lige. Za sedam dana naša selekcija gostovaće Gruziji u potrazi za novim bodovima.

Izabranice Milorada Krunića dobro su otvorile utakmicu i na servisu Mine Dragović naša selekcija napravila je prednost četiri poena razlike 6:2. Gošće su uhvatile priključak i došle do samo poena zaostatka (11:10), nakon čega je odmor zatražio selektor Krunić koji je urodio plodom. Reprezentacija Crne Gore svoju prednost uspjela je da sačuva do kraja za vođstvo u setovima 1:0 (25:19).

Fantastičan drugi set imale su naše seniorke, pa se osvajač ovog dijela igre nije dovodio u pitanje. Na servisu Danijele Džaković prvih šest poena pripalo je našim odbojkašicama 6:0, a sredinom seta bilo je i čak trinaest poena prednosti u korist domaćih (17:4), a reprezentativke Gruzije zaustavljenje su na devet poena (25:9).

Ni u trećem setu nije bilo problema za Crnu Goru koja je slavila rezultatom 25:16 za konačnih 3:0.

Najefikasnija u redovima Crne Gore bila je Danijela Džaković sa 14 osvojenih poena, a po 10 poena upisale su Saška Đurović i Nevena Vukčević, devet je osvojila Mina Dragović.

Nakon gostovanja Gruziji 10. juna, posljednje dvije utakmice grupne faze Crna Gora će igrati 14. i 16. juna u Herceg Novom protiv Portugala i Farskih Ostrva.

U drugom meču trećeg kola grupe B Farska Ostrva dočekuju Portugal 4. juna od 16 časova po lokalnom vremenu.

CRNA GORA – GRUZIJA 3:02 (25:19, 25:19, 25:16)

SC “Verde kompleks” u Podgorici. Gledalaca: Sudije: Svetlana Zotović (Srbija) i Jelena Mitrović (Crna Gora).

Crna Gora: Đurović 10, Tvrdišić 1, Cenović (libero), Šušić, Labović (libero), Vuković 6, Džaković 14, Petranović 2, Čakar, Tuševljak, Vukčević 10, Budrak 1, Rakočević 1, Dragović 9.

Gruzija: Gaprindašvili 2, Tevdoradze 3, Katsitadze (libero), Čumburidze, Ulumbelašvili 2, Beriašvili 5, Kobaidze 3, Muškudiani 2, Epremidze (libero), Markarašvili, Čautčidze 5, Lobžanidze 3.