Crno-bijeli u grupnoj fazi Lige Konferencija: Partizan savladao Santa Klaru

0

Fzdbaleri Partizana dočekali su u Humskoj Santa Klaru. Portugalci su u Beograd donijeli 2:1 iz prvog meča, ali se na kraju radovao Partizan koji je sinoć slavio 2:0.

Odličan je bio Partizan u duelu protiv Portugalaca. Kontrolisali su crno-bijeli igru tokom cijelog meča, a gosti nisu mogli da se nose sa navijačkom podrškom koju su domaći igrači imali u grotlu stadiona u Humskoj.

Prvu značajnu priliku imao je Partizan u 15. minutu kada je šutirao Lazar Marković. Dobro je primio loptu u šesnaesterac, ali nije najbolje zahvatio loptu. Devet minuta kasnije radovao stadion u Humskoj. Vilanueva je oborio Sejdubu Sumu u šesnaestercu. Kreg Poson pokazao je na „bijelu tačku“.

Rikardo Gomeš izveo je jedanaesterac za Partizan. Poslao je Pereiru u jednu, a loptu u drugu stranu. Uslijedila je ekstaza na tribinama.

Partizan je anulirao prednost rivala. Već u 27. minutu Marko Pereira loše je reagovao, lopta je nakon kornera Jojića stigla do Siniše Saničanina koji glavom donosi 2:0 Partizanu i rezultat koji crno-bijele vodi u grupnu fazu Lige konferencija.

Odgovorili su Portugalci u 32. minutu. Imali su prekid sa oko 25 metara. Linkoln je izveo prekid, a Brazilčev torpedo fantastično je odbranio Aleksandar Popović. Ruku na srce šutirao je blizu sredine gola.

U drugom poluvremenu bilo je dosta mirnije. U 59. minutu Siniša Saničanin je oprobao udarac glavom, lopta je otišla preko gola. Dvadeset minuta kasnije Holender je probio po desnoj strani, izašao pred Pereiru koji nekim čudom brani njegov snažan udarac.