„Crno-beli” izbjegli „metlu”: Derbi trajao tri sata, prekinut u poslednjem minutu, pa nastavljen nakon 40 minuta

0

Košarkaši Partizana su izbjegli „metlu”. Izabranici Željka Obradovića savladali su Crvenu zvezdu u trećem meču finala plej-ofa ABA lige, koji je obilovao tenzijama, rezultatom 70:67 i smanjili prednost najvećeg rivala u pobjedama na 1-2. Drugu meč loptu za odbranu titule ekipa Dejana Radonjića će imati u petak od 18.30 sati, takođe pred navijačima Partizana. Ukoliko nekadašnji evropski šampion ponovo iskoristi prednost domaćeg terena, šampiona će odlučivati majstorica, 6. juna u 20 časova, kada će parket dvorane „Aleksandar Nikolić” biti u crveno-bijeloj boji.

U prvom poluvremenu su se ekipe smjenjivale u vođstvu. „Crveno-belima” je najveća prednost bila izražena sa tri poena, dok su nomilani domaćini u finišu prvog poluvremena serijom 12:3 stekli maksimalnih osam poena viška (39:31).

Košarkaši Crvene zvezde su nakon odmora stegnuli odbranu, igrom u tranziciji kažnjavali rivala i serijom 9:0 preokrenuli na 44:43. Igra Partizana se u trećoj četvrtini potpuno raspala, djelovali su konfuzno Obradovićevi puleni na obje strane terena, postigli su samo osam poena dok su u odbrani čak tri puta faulirali Ognjena Dobrića pri šutu za tri poena. Upravo su nakon jedne role Dobrića za 3+1, gosti zaokružili seriju za sedam poena prednosti (54:47) pred poslednjih 10 minuta.

Presudila trojka Pantera

Imali su Radonjićevi izabranici rekordnih osam poena viška nakon trojke Dejana Davidovca (57:49) u prvom minutu četvrtog kvartala. Aleksa Avramović je sa četiri poena, uz pomoć Kevina Pantera i Jama Madara (pogodio jedno) sa linije za slobodna, dovukao u 34. minutu domaće do preokreta (60:59). Uslijedila je ponovo rezultatska klackalica, a presudila je trojka Pantera preko ruke Branka Lazića, 57 sekundi do kraja za 68:65.

Prekid, sudije otišle u svlačionicu, Radonjić pogođen mobilnim telefonom

Sudija Marej Boltauzer je nakon trojke Pantera i zatraženog tajm-auta sa klupe „crveno-belih” odlučio da se sa kolegama povuče u svlačionicu jer su sudijska trojka i gostujući igrači i članovi stručnog štaba gađani sa tribina. Inače, cijelim tokom meča su najvatreniji navijači Partizana na parket ubacivali upaljače, kovanice i razne druge predmete. U jednom momentu trener Crvene zvezde, Dejan Radonjić je pogođen mobilnim telefonom! Nakon dogovora sudija i delegata donesena je odluka da se meč nastavi, kada se isprazni parter iza koša na koji napadaju gostujući košarkaši i dio tribine iza Zvezdine klupe.

Meč je nastavljen nakon 40 minuta. Pauza je naravno loše uticala za igrače oba tima. Promašivali su svi, što je više odgovaralo Partizanu, a pobjedu domaćih zapečatio je Madar, pogocima sa linije za slobodna bacanja, deset sekundi prije kraja. Dejan Davidovac je samo ublažio poraz svog tima i konačno stavio tačku na meč, koji je trajao tri sata!

Partizan Crvena zvezda 70:67 (21:17, 18:14, 8:23, 23:13)

Dvorana: „Aleksandar Nikolić” u Beogradu. Gledalaca: 7.226. Sudije: Matej Boltauzer (Slovenija), Uroš Nikolić (Srbija), Milan Nedović (Slovenija).

PARTIZAN: Panter 22 (6-6), Vukčević, Ledej 7 (2-2), Zagorac 2, Avramović 14 (4-3), Koprivica 5 (4-1), Smailagić 2, Mur 9, Glas, Lesor 2 (2-0), Trifunović, Madar 7 (4-3).

CRVENA ZVEZDA: Lazarević 2, Volters, Davidovac 19, Mitrović, Lazić 2, Kalinić 9, Dobrić 20 (11-8), Holins 3 (2-1), Ivanović 3, Marković 3, Vajt, Kuzmić 4.